Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremenske postajeVremenske postaje po Sloveniji (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)VP Šentjošt nad Horjulom 642m
Strani: [1] 2 3 ... 18
Natisni
Avtor Tema: VP Šentjošt nad Horjulom 642m  (Prebrano 209534 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« dne: 26. November 2009, 22:53:14 »

Lep pozdrav,


Zevs portal spremljam kako leto, letos 21.oktobra pa sem si izbral uporabniško ime oblak69 in takrat dalje poskušam biti aktiven na forumu.  Ker mi je samo društvo ZEVS zelo všeč, sem se tudi sam v začetku novembra včlanil vanj.
Da bom lahko karseda verodostojno poročal in pošiljal res točne podatke, sem se odločil za nakup kvalitetne VP.
Že en mesec je, odkar uporabljam mojo VP Davis Vantage PRO2 EU verzija. Prej sem uporabljal conradovo WS 8035 IT. Zaenkrat mi postaja služi dobro in sem zelo zadovoljen z njo. V veliko pomoč pri sami nabavi sem moram osebno  tu na tem mestu zahvaliti @Pihetu.
Konzola se napaja preko adapterja in pa še dodatno imam vstavljene tri baterije v primeru izpade ele.toka. Do zdaj sem imel problem le z umestitvami dodatnih grafov na spletno stran, saj sem po več urnih poizkusih le ugotovil, da ne gre drugače, kot da sem ročno spremenil Current_Vantage.htx tako, da  dodajam  v html kodo nove grafe…
 Čudno le, da to ni nihče vedel, ko sem spraševal na forumu. Wswin pa še sploh nisem uporabljal. Posledica pomanjkanja časa in pa spoznanje, da mi zaenkrat zadovoljuje weatherlink + data logger - 6510 USB .
Tega sem dobil kasneje direktno iz USA  s serijskim COM priklopom in od takrat naprej so podatki na netu. Sedaj sicer samo podnevi, a že od jutri, ko bom začel pošiljati podatke preko samostojnega računalnika, ki je v sosednji sobi , bodo ti podatki na voljo 24ur. Ta vikend pa nameravam dokončno oblikovat spletno strano.
Za oba računalnika  uporabljam isto tipkovnico, miško in ekran in sicer tako, da je ta računalnik povezan preko KVM preklopnika Aten CS62U(VGA/USB/AUDIO) na konzolo mojega osebnega računalnika , ki je v sobi. In enostavno prehajam iz enega na drugi računalnik samo z dvoklikom tipke Scroll Lock na tipkovnici.
Super stvar, prvič zavzame manj prostora, pa še cenovno je bolj ugodno.

Še kratek opis lokacije:

VP Šentjošt nad Horjulom se nahaja na skrajnem zahodnem robu polhovgrajskega hribovja oz. na meji med notranjsko in gorenjsko. Njena nadmorska višina je 642m in je zato tudi večinoma nad temperaturno inverzno mejo. Vas leži bolj na hribu, zato tudi na prepihu in posledično v nočnem času, kot je že omenjeno, ni tako izrazite ohladitve, kot po nižinah. Tudi zato pa je, ko je v dolini megla, tukaj prava redkost. Poleti temperature zelo redko sežejo čez 30C, pozimi pa so razlike med min. in max. temperaturo manjše kot drugod po nižinah.
 Obkrožajo nas: na Z strani hriba Lavrovec 890m in Goli Vrh 966m, ki preko sedla oz. prelaza (iz notranjske na gorenjsko)Suhi Dol 700m prehaja na sever malo manšja vas Planina 802m in Butanjova 720m, proti V pa nas obdaja 788m visoki Kožljek in vas Samotorica 700m. Proti J-JV se svet strmo spušča proti ljubljanskemu in vrniškemu barju z nekaj vmesnimi nižjimi griči, na jugu pa blaži vpliv JZ vetra hrib-nekdaj tudi smučišče- Ulovka 801m z Zaplano in Petkovcem.
 Zaradi reliefa in same umeščenosti pod hribi je Padavinska postaja Šentjošt najbolj namočena izmed vseh padaviskih postaj v okloici-glej arhiv Arso.
Sama postaja je na začasni lokaciji in je oddaljena cca. 40m od hiše,  na travniku, ob vznožju hriba Koglč 670m, senzorji so 2m od tal. Moram počakati kolega meteorologa Benedikta Strajnar, da skupaj določiva trajno lokacijo, jo pa nebom premikal za več kot 10m in takrat bom tudi vetromer postavil 10m visoko.
 Je brez hiške, saj kot je znano, je senzor zelo dobro zaščiten pred UV žarki, bom pa čez čas vseeno postavil v original Arso hiško. Ogrevanje dežemera pa tudi še nimam, bom poizkusil sam kako improvizirat. Nekaj rešitev sem že zasledil na forumu.
 V naši vasi je tudi manjše smučišče na hribu Koglč, ki je nad našo hišo in je od same postaje oddaljeno 100m severno. Tako bo tudi ob zimskem času služila upravljalcu smučišča-športnemu društvu, pri izdelavi umetnega snega ali pri pripravi prog.



Še podatki računalnika:


 Osnovna plošča Gigabyte GA-7VRX Rev 2.0 (BIOS ver. F7)
VIA KT333/8233A chipset, Zvočna integrirana
Procesor AMD Athlon XP 1.7GHz
RAM 768MB (3 x 256MB DDR 2700)
HDD 40GB Seagate  Barracuda 7200.7 (ST340014A)
DVD-RW pogon NEC ND-4550A
FDD 3,5" disketna enota Sony
GR ATI Rage 128 PRO AGP
Ohišje ATX Midi Tower 350W
Mrežna kartica PCI 10/100 Realtek
Pred nameščen OS Windows XP Professional SP3



Točna lokacija je: 46.01.48.39N,  14.13.19.11E - google earth.





Pogled iz VP - Spodaj vas Šentjošt, levo v ozadju vas Butanjova 720m, desno za smreko hrib Kožljek 788m




Slikano iz mesta, kjer je postavljena postaja


Jutranji Vzhod





Pogled iz hriba Koglč 670m nad VP  oz. iz vrha smučišča

Naravnost iztopa Triglav 2864m, desno Blegoš 1562m



Pogled na vas Šentjošt, desno daleč zadaj se vidi Krim 1106m


« Zadnje urejanje: 05. April 2014, 09:12:00 od Oblak69 » Prijavljen

MaRkUš
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-05-25
Sporočila: 1543


Lokacija: Stahovica-Kamnik, 449 m.n.v.
rok.markus@kks-kamnik.si
Email
« Odgovori #1 dne: 26. November 2009, 23:04:38 »

Temu se pa reče opis. icon_wink
S tole zadnjo sliko si me pa prijetno razdražil smash   Smiley
Sanjsko mesto za živet,a ?
Prijavljen

Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5516


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #2 dne: 27. November 2009, 09:32:45 »

V lepih krajih živiš...  icon_wink
Prijavljen
joze
Gost
« Odgovori #3 dne: 27. November 2009, 11:36:29 »

Opa, čudoviti kraji! icon_wink

Wswin pa še sploh nisem uporabljal. Posledica pomanjkanja časa in pa spoznanje, da mi zaenkrat zadovoljuje weatherlink.
Bi ti pa vseeno svetoval, da uporabljaš tudi wswin, pred vsem zaradi arhiva! icon_arrow

Čez 5, 6 let, te bo zanimal tudi arhiv, za te stvari je pa bistveno boljši wswin. shrug

To je samo moje mnenje...
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #4 dne: 27. November 2009, 11:42:12 »

Zelo izčrpno in slikovito si predstavil svojo novo pridobitev in kraj.Čestitke! clap praise
Kot so že pred mano sogovorniki omenili, vidim,da res živiš v zelo lepih krajih.Si nam dal namig za obisk v prihodnosti. icon_wink
Wswin.Najbrž bi bil koristen,saj v končni fazi ni drag(le 30 €).
Kaj pa spletna kamera?Je v projektu? Ljudje namreč najbolj verjamemo očem,kot podatkom. icon_wink
Korajžno naprej!
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #5 dne: 27. November 2009, 12:50:20 »

Zelo izčrpno in slikovito si predstavil svojo novo pridobitev in kraj.Čestitke! clap praise
Kot so že pred mano sogovorniki omenili, vidim,da res živiš v zelo lepih krajih.Si nam dal namig za obisk v prihodnosti. icon_wink
Wswin.Najbrž bi bil koristen,saj v končni fazi ni drag(le 30 €).
Kaj pa spletna kamera?Je v projektu? Ljudje namreč najbolj verjamemo očem,kot podatkom. icon_wink
Korajžno naprej!


Res je lepo tu živeti, me nobeden ne spravi živet v mesto. Sicer pa hvala za čestitke

Wswin pa imam že doma, samo čas še nisem imel. Smo zadnje 14 dni pripravljali naše smučišče na začetek smučarske sezone - upam da bo kaj boljša,
saj smo zadnje dve leti smučali le na umetnem snegu.
Kar se pa kamere tiče, jo imam namen postaviti na vrhu hriba nad VP oz. na vrhu smučišča in sicer po možnosti vrtljivo. Nameščena bi bila na hiško od smučarske vlečnice,
kjer je tudi možnost priklopa na omrežje 220V. Ko se že enkrat odločam, hočem da bo slika kvalitetna, zato sem pripravljen odšteti nad 1000EUR. Zato pa se obračam na vas, da mi pomagate svetovati pri nakupu.


Trenutno ne najdem druge slike, ampak tu desno na hiški bi bila nameščena kamera, še rajši bi jo pa namestil na križ, če mi bodo pustili (od mene oddaljeno 140m)

« Zadnje urejanje: 27. November 2009, 12:52:48 od Oblak69 » Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #6 dne: 27. November 2009, 13:07:43 »

Za cca 1000 EUR pa lahko že kupiš Mobotixove polprofesionalne naprave skoraj. icon_wink
Ti lahko pošljem kake ponudbe na mail,ko bom doma.
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #7 dne: 27. November 2009, 13:13:22 »

Za cca 1000 EUR pa lahko že kupiš Mobotixove polprofesionalne naprave skoraj. icon_wink
Ti lahko pošljem kake ponudbe na mail,ko bom doma.
 
Sem vedu @Pihe, da mi boš prvi nudil pomoč.  clap
Ti kar pošlji, ko boš mel čas
Prijavljen

maestro
Uprava ZEVS
Stratokumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-17
Sporočila: 3322


Lokacija: Bohinj (Bohinjska Bistrica) 507m.n.v.
klemen.crnko@yahoo.com
WWW
« Odgovori #8 dne: 27. November 2009, 19:01:26 »

Oblak69 super buttrock buttrock
Kaj takega pričakujem da bomo počasi vsi naredili (predstavili takole vp).  icon_redface
Prijavljen

VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si
.sonček.
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-01-01
Sporočila: 1117


Lokacija: Z Polhograjsko hribovje 700m

« Odgovori #9 dne: 27. November 2009, 20:51:37 »

No jaz pa sem takorekoč njegov sosed. Od Šentjošta sem oddaljen 5 km (po poti) ali 2.6km zračne linije.
Na izmed prikazanih slik se vidi tudi naša vas, ampak jaz sem še bolj Severno.

Za tebe Oblak69
http://forum.zevs.si/index.php/topic,1920.0.html

OFF:
Kje za hud*ča je VP Rovt, kar zginla je.
« Zadnje urejanje: 27. November 2009, 21:09:46 od .sonček. » Prijavljen

Brez vremena ni življenja.
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #10 dne: 27. November 2009, 21:35:32 »


OFF:
Kje za hud*ča je VP Rovt, kar zginla je.


Tud jaz se že en čas sprašujem. Nekoč se je oglašal tu na forumu pod vzdevkom "Andro", zdaj ga pa nič več ne zasledim.
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #11 dne: 27. November 2009, 23:56:34 »

Super predstavitev postaje ter kraja, ta zimsko fotografijo sem si pa kar za ozadje nastavil, ker je naravnost fenomenalna clap icon_wink buttrock

Ja enkrat v bližnji prihodnosti bo res potrebno narediti en izlet na Notranjsko, saj mi je poleg Koroške ter Gorenjske, Notranjska tretja najljubša oz. najlepša pokrajina (sodeč po fotografijah, ker v živo je še nisem videl, upam, pa da jo bom kajkmalu shrug)
Prijavljen
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #12 dne: 28. November 2009, 17:58:52 »

Ali ima še kdo dodatni senzor in vetromer. Jih imam namen postaviti na Vrhu hriba nad VP -glej slike? Oddaljeno 140m zračne razdalje.
In mi pove svoje mnenje oz izkušnje?
« Zadnje urejanje: 29. November 2009, 15:51:27 od Oblak69 » Prijavljen

Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #13 dne: 29. November 2009, 13:14:38 »

Popravlajam napako pri opisu postaje:

Pravilno se glasi: Ogrevanje dežemera pa tudi še nimam, bom poizkusil sam kako improvizirat. 
Jaz pa sem izpusti besedo ogrevanje in razumljeno je bilo, da nimam dežemera. icon_haha
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #14 dne: 29. November 2009, 15:47:31 »

Za dodatne oddaljene senzorje se dobi repetitor, tako da se domet poveča x2, seveda pa mora tudi ta imeti napajanje icon_question
Prijavljen

Strani: [1] 2 3 ... 18
Natisni
Pojdi na: