Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeDavis Vantage Pro2
Strani: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 60
Natisni
Avtor Tema: Davis Vantage Pro2  (Prebrano 463999 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #120 dne: 05. Februar 2009, 20:47:49 »

Jutri se bo še nekomu med vami smeh razlezel na obrazu.Na poti je namreč nova Daviska, ki se bo ugnezdila v Starem trgu pri Ložu. Več bo pa novi lastnik povedal, ko jo pregrunta. icon_cool
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
joze
Gost
« Odgovori #121 dne: 05. Februar 2009, 21:17:24 »

Zdaj nas je pa že dosti! buttrock
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #122 dne: 05. Februar 2009, 21:21:31 »

Zdaj nas je pa že dosti! buttrock

Ja, in bom tolko časa sitnaril in težil, dokler jih ne bo imela večina. icon_haha
Bo pa potem slika bistveno bolj primerljiva in tehnični del foruma bo imel bolj redko kakšen post(samo od mene,ker bom na Vaisalo prešaltal,haha). icon_lol
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
joze
Gost
« Odgovori #123 dne: 05. Februar 2009, 21:27:47 »

Bo pa potem slika bistveno bolj primerljiva in tehnični del foruma bo imel bolj redko kakšen post(samo od mene,ker bom na Vaisalo prešaltal,haha). icon_lol

Če ti povem po pravici, sem jo že gledal na netu. drool

Mare bi lahko kaj več povedal o Vaisali? icon_question
Prijavljen
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #124 dne: 05. Februar 2009, 23:05:33 »

Ja tole je več kot odlična novica @Pihe, komaj čakam podatke iz te lokacije! Še malce bolj bi bil vesel, da bi kaj takega imeli tudi še nekoliko južneje, recimo v Loškem potoku buttrock Ali imamo celoten seznam lokacij teh Davisk v SLO sedaj? V uni drugi temi o izkušnjah s temi postajami, je bolj malo članov pisalo o tem.

Kar se tiče pa VAISALA WXT520, če si to mislil @jože oz. tudi @Pihe; ta zadeva ni povsem primerna kot nadomestilo za npr. Davisko, recimo za temp, vlago, veter in pritisk bi seveda bila, a za padavine pa ni primerna. Meritve s to postajo niso dobre oz. so celo katastrofalne. Ker tam ni dežemerja na prekusno žlico, je le zvočnik pod ploščo, ki beleži intenziteto in količino padavin na nek svoj način in so napake ogromne. Več o tem najdeš v prospektih.

Boljše je recimo imeti sestavljeno postajo, pa bi jo npr. kombiniral z WXT520 in z enim VAISALA dežemerjem (npr. RG13H ---> http://www.vaisala.com/weather/products/weatherinstruments/precipitation/rg13rg13h/vaisala%20rg13_13h%20rain%20gauge.pdf), itd. Seveda so možne tud druge variante s izdelavo enega sistema z vsemogočimi senzorji, različnih proizvajalcev.

Aja, namen uporabe mojega WXT520 pa je drugačen, ker sem z Davisko več kot zadovoljen in ne težim v profi tehniko za vse meritve, ker se mi zdi potrata denarja. WXT520 imam bolj za namene uporabe pri čejsanju, saj je postaja dejansko mobilna in jo imam na strehi med vožnjo, obenem pa povezano na prenosnika, itd. Na domačen poligonu sem nekaj več vložil le v senzoriko za merjenje vetra, zato sem si svoje merilno mesto, poleg Daviske, opremil s še dvema profi anemometroma; ultrazvočni VAISALA WS425 in klasični AMES DHV39/DSV39A.
Prijavljen

joze
Gost
« Odgovori #125 dne: 06. Februar 2009, 21:59:51 »

Skywarn, res hvala za informacije praise
Prijavljen
Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1147


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #126 dne: 08. Februar 2009, 00:06:36 »

Fantje!

Kaj polega denarja potrebujem, da se pridružim v klubu "Davis"  buttrock?

Sem začel resno razmišljati o nakupu in bom vesel kakšnega vašega namiga. 
Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
ablak
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-25
Sporočila: 928


Lokacija: Loški Potok, N.m.v. 800m

« Odgovori #127 dne: 08. Februar 2009, 00:34:34 »

Ja tole je več kot odlična novica @Pihe, komaj čakam podatke iz te lokacije! Še malce bolj bi bil vesel, da bi kaj takega imeli tudi še nekoliko južneje, recimo v Loškem potoku.

Kdor čaka dočaka. Pridem počasi tudi jaz na vrsto, je pa res, da je denar sveta vladar.

lp
Prijavljen
H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1181


Lokacija: Žiri - 482m

WWW
« Odgovori #128 dne: 08. Februar 2009, 01:06:18 »

Kaj polega denarja potrebujem, da se pridružim v klubu "Davis"  buttrock?

Kaj drugega ne kot 24/7 internetno povezavo in (star) pc, ki bo pošiljal podatke na splet. Pa nekaj dobre volje za čim boljšo montažo senzorjev ne bo škodilo.  icon_wink

Drugače pa obema želim, da se nam čim prej pridružita. Če ne z Davis, pa s kakšno drugo postajo. Smiley
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #129 dne: 08. Februar 2009, 09:35:19 »

Fantje!

Kaj polega denarja potrebujem, da se pridružim v klubu "Davis"  buttrock?

Sem začel resno razmišljati o nakupu in bom vesel kakšnega vašega namiga. 

Trenutno rabiš kakih 540 EUR, nato še malo zbranosti pri branju navodil, za internetno povezavo so ti že povedali in veselica se lahko začne.
Za pomoč ob kaki težavici(ki jih načeloma pri daviskah - razen nekaj malega z dežemeri - praktično ni), pa nas je na tem forumu že kakih 10, ki to ropotijo imamo in bomo rade volje priskočili na pomoč z nasveti. icon_wink
Kot sem že nekje spodaj napisal, ta ponedeljek naročam eno postajo in se lahko pridružiš, tako bo cena zaradi nižje poštnine še bolj ugodna. buttrock
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1147


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #130 dne: 08. Februar 2009, 11:49:43 »

@Pihe: katero pa naročaš? Pro2 ali Pro2 Plus? Kje je sploh razlika med omenjenima (samo UV senzor?)

Vsekakor pa potrebujem Wireless postajo!

Ostalo kot je internet, vremenska hišica imam zagotovljeno!

Aja, potem se moram znebiti še WS3650, kateremu ne dela dežemer oz. ne deluje wireless povezava med dežemerjem in glavno enoto.  banghead Če koga mika  icon_biggrin
Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #131 dne: 08. Februar 2009, 12:28:27 »

Naročam Pro2 Plus neventilirano(model 6162).Razlika z osnovnim modelom(model 6152) pa je res samo v tem, da ima Plus verzija še UV senzor in pa senzor za sončevo obsevanje.Če se slučajno odločiš za nakup v tej rundi, mi sporoči do danes zvečer.Bi lahko za kakih 25 EUR prišlo ceneje pol. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
-another-
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-29
Sporočila: 217


Lokacija: Malija - nad Portorožem (205 m.n.v)

Email
« Odgovori #132 dne: 17. Februar 2009, 20:08:59 »

Vsekakor sem tudi jaz eden izmed vas, ki si bo lastil Davisko!   icon_mrgreen
Hočem imeti zanesljive, točne podatke, zato pa sem (bom) pripravljen dat tistih 540€ (s pomočjo brata seveda, kajti bo to skupna raba Wink )
Vendar šele čez dobre pol leta, ko se preselim na svoje, kjer bom imel tudi vrt in večjo okolico vsekakor, kot pa sedajle v bloku!  icon_wink
Prijavljen

naj bo letos vsaj 20cm snega! Smiley
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #133 dne: 20. Marec 2009, 20:08:22 »

V kolikor ima slučajno kdo izmed vas v kratkem namen kupit davisko, se lahko pridruži meni in še nekomu, ki bova to izvedla v začetku naslednjega tedna.Večja količina namreč pomeni še nižjo ceno.
In pozor za forumske špiclje,carinike,uvoznike in tržne inšpektorje(katerim se ob branju zgornjega že cedijo sline najbrž)!Postaje bodo evropska različica in zategadelj LEGALNE!
Več pa ne bi tu razlagal.Je bilo dovolj slabih izkušenj!Resni kandidati naj me ZS-jajo. icon_cool
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
mzdk78
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 51


Lokacija: trata

Email
« Odgovori #134 dne: 21. Marec 2009, 08:30:31 »

V kolikor ima slučajno kdo izmed vas v kratkem namen kupit davisko, se lahko pridruži meni in še nekomu, ki bova to izvedla v začetku naslednjega tedna.Večja količina namreč pomeni še nižjo ceno.
In pozor za forumske špiclje,carinike,uvoznike in tržne inšpektorje(katerim se ob branju zgornjega že cedijo sline najbrž)!Postaje bodo evropska različica in zategadelj LEGALNE!
Več pa ne bi tu razlagal.Je bilo dovolj slabih izkušenj!Resni kandidati naj me ZS-jajo. icon_cool
Kakšna je končna cena (DDV, etc)?Rok dobave in kakšna je garancija!
Prijavljen
Strani: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 60
Natisni
Pojdi na: