Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeDavis Vantage Pro2
Strani: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 60
Natisni
Avtor Tema: Davis Vantage Pro2  (Prebrano 463999 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
bbenci2
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-09-30
Sporočila: 2028


Lokacija: Tešanovci, Moravske Toplice; 185.1 m

Email
« Odgovori #720 dne: 21. Junij 2018, 16:55:32 »

Po moje bi moral opraviti umerjanja dežemera, vendar ti je s tem manevrom uspelo izvesti isto, saj so ti vrednosti falile ravno za 25%. Več sreče kot pameti Ampak važno je, da ti sedaj beleži prave vrednosti.

Kako pa opravim umerjanje? Me prav zanima...

Več sreče kot pameti

HALO!!! icon_twisted icon_twisted

bbenci2 kje si to nastavil?

Pritisneš tipko "DONE" in tipko - (puščica dol) in ju držiš, pojavi se napis "RECEIVING FROM", nato najde zunanjo enoto. Greš s tipko "DONE" do opcije "RAIN COLLECTOR" in s puščico gor/dol spremeniš v .01 IN.  Za izhod iz nastavitev držiš tipko "DONE".
Vse vrednosti ti avtomatsko pretvori za cca 25% več. Prav tako padavine prikazuje za cca 25% več in po primerjanju sosedov okrog mene prikazuje primerljive - natančne razultate drool drool drool

« Zadnje urejanje: 21. Junij 2018, 16:58:17 od bbenci2 » Prijavljen

20.12.2009 >> -21,0°C
Davis Vantage Pro2
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1504


Lokacija: Zatolmin - 260m

WWW Email
« Odgovori #721 dne: 22. Junij 2018, 07:59:18 »

Kako pa opravim umerjanje? Me prav zanima...
Sam si citiral post, kjer je to navedeno:
http://forum.zevs.si/index.php/topic,831.msg320396.html#msg320396
Sedaj bi jaz moral napisati tisti halo, ma ne bom.
Oprosti, ker sem hotel samo pomagati.
« Zadnje urejanje: 22. Junij 2018, 08:04:38 od Gorazd » Prijavljen


Mejte se radi
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #722 dne: 22. Junij 2018, 11:03:20 »

Pritisneš tipko "DONE" in tipko - (puščica dol) in ju držiš, pojavi se napis "RECEIVING FROM", nato najde zunanjo enoto. Greš s tipko "DONE" do opcije "RAIN COLLECTOR" in s puščico gor/dol spremeniš v .01 IN.  Za izhod iz nastavitev držiš tipko "DONE".
Vse vrednosti ti avtomatsko pretvori za cca 25% več. Prav tako padavine prikazuje za cca 25% več in po primerjanju sosedov okrog mene prikazuje primerljive - natančne razultate drool drool drool



Hvala!
Prijavljen

Iztok
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1


Email
« Odgovori #723 dne: 10. September 2018, 08:24:14 »

Pozdravljeni,

sem popolnoma nov član. sicer sem doma iz Kanala in me vreme zanima že vrsto let in o tem nekaj malega tudi vem. kakih 6-7 let imam WMR200, a je nikakor nisem uspel povezati z računalnikom, tudi s pomočjo računalniških poznavalcev ne.
Tudi senzorja za veter in dež mi ne delujeta več, senzor za temperaturo in vlago pa sem že zamenjal.
Torej: nameravam kupiti novo vremensko postajo. Zanima me vaše mnenje, s čimmanj biasa. Kaj mi svetujete naj kupim Davisovo ali WMR300; cena do 700 ali 800€. Seveda želim imeti povezavo s PC, da mi ni treba vsak dan prepisovati pomembnih podatkov s postaje...

Hvala.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #724 dne: 10. September 2018, 13:25:53 »

Kaj mi svetujete naj kupim Davisovo ali WMR300; cena do 700 ali 800€. Seveda želim imeti povezavo s PC, da mi ni treba vsak dan prepisovati pomembnih podatkov s postaje...

Hvala.

Tudi sam sem kolebal med tema dvema - Sinu sem dal nalogo za pregled tujih forumov na temo WMR vs Davis(bolje obvlada angleški in nemški jezik), po raznih straneh je zasledil enake debate o nekih težavah z WMR300(se ne spomnem se točno o čemu je bilo govora), no, odločil sem se za Davis.
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #725 dne: 10. September 2018, 22:03:17 »

Jaz svetujem da če že kupiš VP2, da izbereš alternativini datalogger, vse podatke najdeš na wxforum.net, stane pa cca 60€  in deluje kot orginalni ki je precej drag. Za razliko pa vzameš solarni senzor Tongue  buttrock
Prijavljen

ivan
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-12-27
Sporočila: 91


Lokacija: Planina pri Cerknem

WWW Email
« Odgovori #726 dne: 11. September 2018, 07:45:16 »

pozdravljeni,

na bližnjem hribu Škofje bi rad postavil vremensko postajo.
nabavil sem Vantage Vue, katera pa ima premajhen doseg, saj je
do sprejemnika Vantage Pro 2 razdala okro 1000 m.
pa sem nabavil še
https://www.e-wetter.eu/vpzubehor/wireless-long-range-repeater.php
Na konzoli sprejemnika Vantage Pro 2 sem v nastavitvah poiskal  repeator A,
kod piše v navodili.
Potem sem v programu Weatherlink v nastavitvah "set transiver" dodal
pod station No.2 repeater A, ki sem ga izbral v konzoli.
Pri izbiri parametrov za station No.2, pa ne najdem možnosti da bi lahko
prebral vse podatke, ki ji postaj pošila preko repeator-ja.
nastavil sem opcijo TRMP HUM, kar mi tudi res piše v textovno datoteko
Brovse Records in sicer pod rubliko Temp 2nd in Hum 2nd.
Ali ima kdo kakšne izkušnje ali idejo kako bi prebral vse podatke z
Vantage Vue, ki so poslani preko repeator-ja; padavine, hitrost in smer vetra

lp ivan
Prijavljen

-----------------------------------
http://www.vreme-planina.si/
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1829


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #727 dne: 11. September 2018, 08:39:05 »

Če te prav razumem, imaš ti že eno zunanjo enoto povezano na konzolo. Dodal bi rad še eno preko repeaterja. Popravi me, če se motim.

V tem primeru žal ne moreš imeti dveh kompletnih zunanjih enot s padavinami in vetrom, lahko sprejemaš le eno. Temperaturo in vlago lahko sprejemaš od obeh hkrati, kar piše v navodilih za konzolo (slika spodaj).
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #728 dne: 11. September 2018, 08:53:21 »

Jaz svetujem da če že kupiš VP2, da izbereš alternativini datalogger, vse podatke najdeš na wxforum.net, stane pa cca 60€  in deluje kot orginalni ki je precej drag. Za razliko pa vzameš solarni senzor Tongue  buttrock

Zelo dober nasvet!

Pa vzameš še RPi in weewx in je vsa zadeva povsem samostojna.  icon_wink
Prijavljen

ivan
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-12-27
Sporočila: 91


Lokacija: Planina pri Cerknem

WWW Email
« Odgovori #729 dne: 11. September 2018, 20:30:52 »

Če te prav razumem, imaš ti že eno zunanjo enoto povezano na konzolo. Dodal bi rad še eno preko repeaterja. Popravi me, če se motim.

V tem primeru žal ne moreš imeti dveh kompletnih zunanjih enot s padavinami in vetrom, lahko sprejemaš le eno. Temperaturo in vlago lahko sprejemaš od obeh hkrati, kar piše v navodilih za konzolo (slika spodaj).
Hvala za informacijo, saj sem tudi sam videl sledeč opis, pa sem mislil, da je drugače, če je preko Repeater-ja.
Bo treba pa kaj drugega pogruntati.
Prijavljen

-----------------------------------
http://www.vreme-planina.si/
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #730 dne: 08. November 2018, 10:36:12 »

Že nekaj časa ugotavljam, da mi na Daviski počasi dušo spušča senzor za zunanjo vlažnost, ali pa je od začetka nekako v rahli okvari  icon_question
Že ko sem jo prejel, se mi je zdelo čudno, da ob meglenem jutru in zelo vlažnem vremenu ni šlo preko 95%, to je bil maximum, vendar se nisem preveč vznemirjal.
Od Marca, ko sem jo zalaufal je vsak mesec bila maximalna vlažnost za 1% ali 2% nižja, tako da sedaj že ne gre več kot do 83%. Tudi ta teden, ko so vse okoliške postaje dosegale 98% do 99%, meni ni šlo preko 84%  banghead
Ker sem sumil na umazanijo ali celo pajčevino, sem včeraj zvečer razdrl shield in očistil krožnike.(pajčevine ali kakšne sviloprejke ni bilo V pričakovanju boljših rezultatov sem danes zjutraj spet bil razočaran........ni šlo preko 83%  icon_evil
Nabavil sem jo Februarja letos. Je še kdo opazil pri sebi nižje prikazovanje vlage, ali kako drugo napako? Mislim da je garancija 12 mesecev ali celo 24?

p.s. Res pa je, da sem malo dvignjen nad okoliškimi kraji, pa vendarle včeraj bi moralo kazati vsaj začetnih 95%, ne pa 80-82%  icon_razz smash
p.s. Matic, je mogoče kje drugje možna kakšna "caka" na elektroniki??
« Zadnje urejanje: 08. November 2018, 10:41:15 od max » Prijavljen

Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #731 dne: 08. November 2018, 11:13:30 »

To je prekletstvo vseh senzorjov za vlago. Ščasoma začnejo popuščati. Jaz imam Davisko že skoraj 10 let, senzor za RH pa je tretji (ravno iz tega razloga...), pa še ta v zadnjem času ne "potegne" več čez 90%.

LP Ciril
Prijavljen

mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11801


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #732 dne: 08. November 2018, 11:35:51 »

Jaz imam Davisko že 9 leto, pa do sedaj še nisem čistil radiation shielda, ker ni bilo potrebe, čeprav je opazit kar nekaj pajčevine in os okoli. Pa mi večkrat pokaže 100% vlago, tudi ostali parametri delajo brezhibno, na srečo. Sedaj ob 10:34 kaže ob megli 99%.
Verjetno gre pri tebi za težavo senzorja, ker je nemogoče da bi ti kazalo tako nizke vrednosti ob tem vremenu.
Prijavljen

blazek
Uprava ZEVS
Stratokumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1987-10-14
Sporočila: 3714


Lokacija: Družinska vas- Šmarješke Toplice, 166m

Email
« Odgovori #733 dne: 08. November 2018, 11:57:13 »

Meni na eni  DAviski že dalj časa kaže nizko vlago. V zadnje pol leta še dežemer ne dela, pa merilec tlaka. NAjvečkrat je bil menjan vetromer. Postaja pa je tudi že stara skoraj 10 let.

Ostali dve postaji delujeta vredu, razen vlagomera, ki tudi ne pride te dni niti nad 90%.
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #734 dne: 08. November 2018, 12:35:30 »

Hvala za odgovore fantje  icon_wink
Bom probal sedanjega zamenjati pod garancijo, za naprej bomo pa videli kako bo, drugače pa bom dal simu, pa bo to razdrl, pa probal zamenjati samo tipalo vlage, če bova našla kaj ustreznega  icon_rolleyes
Prijavljen

Strani: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 60
Natisni
Pojdi na: