Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeDavis Vantage Pro2
Strani: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 60
Natisni
Avtor Tema: Davis Vantage Pro2  (Prebrano 464002 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
joze
Gost
« Odgovori #180 dne: 14. November 2009, 15:18:26 »

Pa mi je le uspelo naložiti še ostale grafe na net,več o tem pa bom napisal jutri.

In kakšna je bila težava?
Prijavljen
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #181 dne: 14. November 2009, 16:30:30 »

Čakam še na kolega, ki mi je včeraj naredil vnos ostalih grafov, da danes še enkrat (več ur sem reševal težavo in naredil točno po navodilih, pa PC ni in ni hotlel nalagat grafe) skupaj pogledava, zakaj sva morala v kodah datotek Curent_Vantage htm in Curent_Vantage htx popravljati texst. Bom vsekakor bolj natančno in strokovno opisal napako, ko bova šla še enkrat skozi vse nastavitve.

lp,r
Prijavljen

Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #182 dne: 15. November 2009, 23:44:43 »


No sedaj pa lahko na kratko razložim, kako sem uspel naložiti ostale grafe: Ročno sem spremenil Current_Vantage.htx tako da sem dodal v html kodo nove grafe… Potem pa sem naredil samo drugačno obliko te strani , da paše na našo spletno stran Cheesy To je to…

 
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #183 dne: 15. November 2009, 23:50:08 »

A veš,da se mi je na koncu zdelo,da bi bilo treba nekaj takega naredit.V navodilih za spletno stran v Wlinku namreč nonstop omenja samo in izključno "Barometer.gif" in "Outside temperature.gif"! Se pravi,da sta po defaultu možna samo ta grafa. Le kako se nisem mogel spomnit tega!? banghead
Mah, glavno,da sedaj zadeva laufa,kot mora.Sedaj se lahko lotiš še prevoda v slovenščino. Wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #184 dne: 15. November 2009, 23:59:50 »

Točno tako @ Pihe. V navodilih (in tam sem to opazil)sta samo ta dva grafa in zato je potrebno ročno vnašat tekst v kodah teh datotek.
Sem se pa zato, ko sem šel tolikokrat skozi, kar nekaj naučil  buttrock
« Zadnje urejanje: 16. November 2009, 00:01:25 od Oblak69 » Prijavljen

joze
Gost
« Odgovori #185 dne: 16. November 2009, 10:56:15 »

Sedaj se lahko lotiš še prevoda v slovenščino. Wink

To bi bilo pa super! buttrock
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #186 dne: 16. November 2009, 12:14:48 »

Noben kunšt ni to prevest v slovenščino(izraze v angleščini za posamezne variable pa tako ali tako pozname,ane?).Datoteko Current_vantage_pro.htx se odpre v notepadu in potem se angleške izraze preprosto nadomesti s slovenskimi.Ko so željeni prevodi narejeni,zadevo preprosto shraniš ("save as...") v isti direktorij.In to je to. shrug
Pri tem je potrebno biti posebno pazljiv, da slučajno ne dodajamo kakih dodatnih znakov ali vmesnih prostorov, saj bi s tem lahko porušili strukturo strani.Slovenski izraz mora prit točno tja, kjer je bil angleški. icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
joze
Gost
« Odgovori #187 dne: 16. November 2009, 14:53:37 »

Noben kunšt ni to prevest v slovenščino(izraze v angleščini za posamezne variable pa tako ali tako pozname,ane?).Datoteko Current_vantage_pro.htx se odpre v notepadu in potem se angleške izraze preprosto nadomesti s slovenskimi.Ko so željeni prevodi narejeni,zadevo preprosto shraniš ("save as...") v isti direktorij.In to je to. shrug
Pri tem je potrebno biti posebno pazljiv, da slučajno ne dodajamo kakih dodatnih znakov ali vmesnih prostorov, saj bi s tem lahko porušili strukturo strani.Slovenski izraz mora prit točno tja, kjer je bil angleški. icon_arrow

A tako, nisem vedel! icon_redface
Prijavljen
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #188 dne: 16. November 2009, 19:52:36 »

Aha, saj tko sem pa že enkrat imel, sm mi potem ni osvežil podatkov, zgleda da sem eno napakco naredil. Mi pa ni ravno najboljše, ko je leva stran prevedena, desno - grafi -pa potem recimo pri tebi @Pihe, so še zmeraj pod angleškimi podnapisi in je potem malce nerodno za tistega opazovalca, ki se najbolj ne spozna na vreme.
 Verjetno bi se tudi to dalo prevesti. icon_question
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #189 dne: 16. November 2009, 20:00:24 »

Aha, saj tko sem pa že enkrat imel, sm mi potem ni osvežil podatkov, zgleda da sem eno napakco naredil. Mi pa ni ravno najboljše, ko je leva stran prevedena, desno - grafi -pa potem recimo pri tebi @Pihe, so še zmeraj pod angleškimi podnapisi in je potem malce nerodno za tistega opazovalca, ki se najbolj ne spozna na vreme.
 Verjetno bi se tudi to dalo prevesti. icon_question

Tisih se ne da prevajat,ker so to .gif datoteke.No ja,računalničarji bi me najbrž hitro korigirali,ampak jaz nisem računalničar in zame velja,da se tistega ne da prevest,ker nimam dostopa vanje shrug
Če pa kdo ve kako,naj nam pa prosim razloži. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #190 dne: 16. November 2009, 21:50:57 »

Tisih se ne da prevajat,ker so to .gif datoteke.No ja,računalničarji bi me najbrž hitro korigirali,ampak jaz nisem računalničar in zame velja,da se tistega ne da prevest,ker nimam dostopa vanje shrug
Če pa kdo ve kako,naj nam pa prosim razloži. icon_wink

Napise nad grafi se pa res ne bodo dali kar tako prevesti… Namreč za to bi bilo treba pogledati v »droovje samega WeatherLink programa, ker on sam zgenerira in na podlagi podatkov nariše graf… Skratka veliko dela, predvsem pa bi bilo največ dela za to, da bi to sploh našel v kodi programa….tako mi je povedal kolega.

Na svoji strani društva pa imamo takole zaenkrat urejeno(je še v fazi nadgradnje):
http://www.stjost.si/~sd/vremenska_postaja/vreme.htm greš  v desni zgornji kot in tam je en gumbek z imenom English, preko katerega dostopaš do http://www.stjost.si/~sd/vremenska_postaja/Current_Vantage.htm

Bom pa na svoji strani http://www.stjost.si/~sd/vremenska_postaja/Current_Vantage.htm skušal pod slovenski prevod zapisati majhen napis v angleščini, da se res lahko vsak znajde, tudi tujci iz vsega sveta, ki znajo angleščino  Smiley, samo nevem kako bo potem pregledno?! icon_kava

Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #191 dne: 16. November 2009, 23:04:56 »

OK,@oblak69.Zdaj pa imaš še dve domači nalogi:
1. Odpri si novo temo pod "Vremenske postaje v Sloveniji" in tam umesti tvojo postajo in kraj(to pa zato,da ne bi tu preveč smetili s specifičnimi zadevami,ki se nanašajo samo na tvojo postajo  icon_wink)
2. Pojdi v Edit programa Weatherlink in poglej,kdaj se je zgodil vesoljni potop ter poskušaj rešiti Šentjošt pred še hujšim. icon_haha
   Namreč, v letnih ekstremih imaš maksimalni RR nekje čez 1800 mm/h, kar je le malce prehudo. icon_cool
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #192 dne: 17. November 2009, 19:08:37 »

Bom tu nadaljeval temo,ki sem jo sicer začel pod vnosom pri moji postaji.Na kratko,gre se za to,da mi je včeraj konzola začela prikazovati svarilo "Low battery on station I".Glede na to,da je moja postaja relativno nova(kakih 7 mesecev poslušno in zvesto služi svojemu namenu), sem takoj posumil,da je malce prezgodaj še za zamenjavo baterije na ISS enoti(tovarniški podatki govorijo,da bi morala litijeva CR123A baterija zdržati najmanj 8 mesecev - če ne bi imela pomoči sončne celice, oz.najmanj 2 leti s pomočjo sončnega kolektorja,kar VP2 postaje imajo).Kljub vsemu sem baterijo zamenjal z novo.Rezultat je še vedno isti in sicer svarilo,da je baterija skoraj prazna.
Nato sem malce pogledal po forumih Davis in našel zanimive ugotovitve fantov,ki so imeli podobno "težavo".Zakaj "težava" v navednicah? Zato,ker se je na koncu izkazalo, da pravzaprav ni nič narobe! Nekaterim se je fantomski napis ugasnil po 12 urah po zamenjavi baterije, drugim šele po nekaj tednih(!), drugih posledic pa ni bilo! icon_eek
Jaz trenutno opažam celo eno pozitivno lastnost v času pojavljanja tega svarila in sicer,da se mi je "Reception"(sprejem podatkov) celo izboljšala!Prej mi je večkrat dnevno sprejem padel za nekaj odstotkov za hip, sedaj imam pa kar naprej 100%. icon_cool
Skratka,budno bom opazoval,kaj se bo zgodilo v prihodnosti in seveda poročal. V primeru najslabšega - da je res kaj crknilo na ISS enoti - se tudi ne sekiram prveč,saj imam postajo še pod garancijo, vendar se mi glede na pomirjujoče razlage fantov onkraj luže, kaj hudega očitno ni bati. icon_wink

EDIT 1:No,po branju dodatnega čtiva na to temo pa sem prišel do te,sila poučne razlage te težave in vzroka zanjo:

http://vp-kb.wikispaces.com/Supercap+fault

Najverjetnejša napaka je torej v kondenzatorju ("Supercapacitor"), ki očitno počasi spušča dušo in prazni baterijo.Kot je iz teksta razvidno, ta proces lahko traja kar nekaj mesecev, ampak na koncu je le potrebno zamenjati ta "Supercap".
Bom še malo počakal,potem pa se bom odločil,ali grem v nakup in zamenjavo tega kondenzatorja. icon_question

EDIT 2: Google je car!Še malo sem pobrskal in našel še več informacij o tej težavi.Zaenkrat še najlepšo: zagnal sem setup konzole in se potem nazaj vrnil....in svarilo je izginilo. buttrock
« Zadnje urejanje: 17. November 2009, 19:45:32 od Pihe » Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1147


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #193 dne: 17. November 2009, 19:52:48 »

Ko se je že Pihe toliko razpisal, pa dodajam še svoje. Status Console Battery je trenutno 3,75 V. Do kje je še varno da se voltaža spusti? Da mi ne bo potem zadeva shodila, ko bom kje na službeni poti.  icon_lol
Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #194 dne: 17. November 2009, 20:10:30 »

Za LiPo je spraznitev/padec voltaže priporočljiva na max. 75% nazivne vrednosti(3.0V). O voltaži govorim kapaciteta mAh so pa drugo. Izkušnje iz modelarstva icon_mrgreen
Saj to so accu baterije, ki se podnevi polnijo s pomočjo celic, če se ne motim?
Ko bo napetost padla na 2,3V in ne bo več trznila na polnjenje, bo baterija počasi izdihnila icon_neutral če ti bo takrat še sploh kaj delalo icon_rolleyes
« Zadnje urejanje: 17. November 2009, 20:12:39 od max » Prijavljen

Strani: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 60
Natisni
Pojdi na: