Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremenske postajeVremenske postaje po Sloveniji (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)Vremenska postaja Rudnica
Strani: 1 ... 4 5 [6]
Natisni
Avtor Tema: Vremenska postaja Rudnica  (Prebrano 70821 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1829


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #75 dne: 01. Maj 2016, 12:00:03 »

Bolj zafrkniti skorajda ne moreš Smiley Moj nasvet ni destruktiven, samo par klikov, da pogledaš ali je datoteka nastavljena kot samo za branje, tu nič ne spreminjaš le pogledaš Smiley
Prijavljen
gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-09
Sporočila: 9072


Lokacija: Rudnica (405 m.n.v.), bližina Podčetrtka

Email
« Odgovori #76 dne: 02. Junij 2016, 11:44:16 »

Ah, ja... v torek sem se le lotil prestavljanja vetromera iz začasne na staro lokacijo. Postavim lestev na hiško, da bom odklopil kabel in hiška zgrmi 3 metre v globino!  banghead To leseno stojalo (oče mi ni pustil postaviti železnega) so namreč v 6 letih v zemlji povsem požrli črvi.


Na srečo hiška ni utrpela hujših poškodb, kljub padcu z velike višine (sem kar zadovoljen, kako sva jo izdelala). Najbolj  sem si oddahnil, da ni poškodovana "kletka" z lamelami, katere je najtežje izdelati. Odpadla je le zgornja streha in deloma poškodovana spodnja.



Hiška sedaj na začasni lokaciji (da so vsaj podatki približno točni) čaka na obnovo. Tako ali tako jo je bilo potrebno prebrusiti in prebarvati. Sedaj pa bo končno dobila še original stojalo.




Prijavljen

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."
gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-09
Sporočila: 9072


Lokacija: Rudnica (405 m.n.v.), bližina Podčetrtka

Email
« Odgovori #77 dne: 31. December 2017, 17:08:32 »

Ko v wswinu nastavim nadmorsko višino VP,, da bi mi izračunala relativni zračni tlak, mi ga izračuna trenutno na 1006 mb (kar je kakšnih 10 mb premalo). Prikaz je pa na celo število, včasih pa je bil na decimalko.

Kako naj torej pridem do pravilne vrednosti relativnega zračnega tlaka? Spreminjam nadmorsko višino toliko časa, da dobim vrednosto primerljivo z okoliškimi postajami? Ali obstaja še kakšna druga, bolj točna in znanstvena rešitev?

Prosim za pomoč.
Prijavljen

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #78 dne: 24. April 2021, 09:27:37 »

Dvoje nastavitev, brez WL
File watching imam prazno, pa Interface typ ->
Prijavljen

Strani: 1 ... 4 5 [6]
Natisni
Pojdi na: