Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumPod oblakiSplošna debataLetalski radar
Strani: 1 [2] 3 4 ... 13
Natisni
Avtor Tema: Letalski radar  (Prebrano 241985 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
jonatan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 72

Lokacija: Kranj

Email
« Odgovori #15 dne: 30. Marec 2010, 11:49:28 »

Nekaj bo sigurno na tem.Tudi Dolomiti Air na liniji Trst-Munchen ta reč ne zazna,ker je nad nami tudi še(ali pa že) zelo nizek.
Sem pa opazil,da se pri izpisu linij na katerih letijo, včasih pojavi tudi kaka napaka,saj je spodaj napisana čisto nelogična linija,npr.: letalo se nahaja daleč stran od destinacije kamor je namenjeno in za nameček leti še v kontra smer.Vsaj pri navedbi linije je zadevo torej za jemat malo z rezervo.
Drugače pa @jonatan,hvala za informacije,tudi tiste na ZS. Wink icon_wink

Zagotovo je problem pomanjkanje senzorjev v naši bližini...
Tudi pri izpisu je treba vedeti, da informacije o samem letu izhajajo iz nekih amaterskih baz - z letala prileti le klicni znak, ne pa na primer podatek o tem, od kod prihaja in kam gre. Ti podatki se nahajajo v načrtu leta in niso javno dostopni.

@Pihe, ni problema... če te zanima še kak detajl, pa vprašaj. Smiley
Prijavljen
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11213


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #16 dne: 30. Marec 2010, 14:49:44 »

letalo se nahaja daleč stran od destinacije kamor je namenjeno in za nameček leti še v kontra smer.Vsaj pri navedbi linije je zadevo torej za jemat malo z rezervo.


Morda je izpis ostal isti tudi ko se letalo že vrača na izhodišče in je že bilo tam kjer naj bi bil njegov cilj. Če klikneš nanj se ponekod tudi izriše špura leta tja in nazaj.

Je pa zanimivo pri nekaterih kjer se vidi da ne dobijo takoj prostega mesta za pristanek in naredijo še en krog okoli letališča.


Ne vem pa kako je s hitrostjo ki je izpisana. Je to hitrost glede na zemljo icon_question
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
jonatan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 72

Lokacija: Kranj

Email
« Odgovori #17 dne: 30. Marec 2010, 15:25:05 »


Ne vem pa kako je s hitrostjo ki je izpisana. Je to hitrost glede na zemljo icon_question

Ja, ground speed.
Prijavljen
jonatan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 72

Lokacija: Kranj

Email
« Odgovori #18 dne: 30. Marec 2010, 16:53:15 »

Morda je izpis ostal isti tudi ko se letalo že vrača na izhodišče in je že bilo tam kjer naj bi bil njegov cilj. Če klikneš nanj se ponekod tudi izriše špura leta tja in nazaj.

Je pa zanimivo pri nekaterih kjer se vidi da ne dobijo takoj prostega mesta za pristanek in naredijo še en krog okoli letališča.


Pravkar zelo zanimivo letalo nad Slovenijo.
Lepo se vidi, da je narisana tudi sled predhodnega leta - proti Parizu, čeprav je bila druga številka linije. Tale aplikacija očitno pozna pare linij (gor-dol).

Prijavljen
uti
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1991-09-22
Sporočila: 394

Lokacija: Žiri - Jezera (491m)

WWW
« Odgovori #19 dne: 30. Marec 2010, 19:18:11 »

uf zgleda da tud tavelki tiči preletavajo tole našo kuro  Grin
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #20 dne: 30. Marec 2010, 19:51:39 »

Bi bilo fajn kar en fotolov odpret na ta najbolj zanimive(ob jasnem vremenu in za tiste,ki imate dobre teleobjektive na kamerah). icon_wink
Tale velikan,ki ga je @jonatan pripopal bi si že zaslužil svoje mesto pri objavah. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #21 dne: 30. Marec 2010, 20:50:13 »

Dobra ideja, se bom potrudil, pa objavil, če izsledim katerega icon_rolleyes Grin
Prijavljen

paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11213


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #22 dne: 30. Marec 2010, 22:42:16 »

Ja, ground speed.

Se pravi bo zanimivo gledati kakšne bodo hitrosti v primeru ko letalo potuje v smeri proti močnejšemu kontra vetru ali obratno. Bi lahko bile dokaj velike razlike.
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
Capillatus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-14
Sporočila: 2270


Lokacija: Pohorje - 1050 m.n.v. Vremenski samouk.

WWW Email
« Odgovori #23 dne: 30. Marec 2010, 23:35:41 »

Ko bi le nekaj let nazaj obstajala takšna spletna aplikacija.  drool
Že odkar sem bil dovolj velik da sem lahko v rokah držal daljnogled, sem ob vsakem bolj jasnem vremenu odšel na ˝lov˝ za letali. Enostavno me je kot vsakega človeka, ki ima željo po letenju, to navduševalo. Večkrat sem tudi po uro ali dve čakal na letalo. Če bi takrat imel to aplikacijo bi si prihranil veliko časa. Velikokrat sem sanjal da bi ˝ujel˝ Concorda, a seveda to ni bilo možno. Nato mi je uspelo doživeti Boeinga 747, tako da sedaj čakam na A380  icon_wink

Moje območje opazovanja je dovolj veliko da bi ga moral vsaj enkrat ˝doživeti˝. Tudi nadmorska višina mi pomaga da le malce bolje vidim letala skozi daljnogled.



Sem se tudi že večkrat peljal z letalom, in moram reči da skoraj ni lepšega (seveda, dokler let ne traja 12 ur  icon_lol)
Želel bi se udeležiti fotolova, a nimam nitit približno dovolj dobre opreme  smash Tako da vam želim ˝dober ulov˝.


Še dve zanimivi sliki, iz testiranja novega Boeingovega 787 - Dreamlinerja  Cool





@Jonatan: Mene zanima s čem se ukvarjaš, kajti opažam da si zelo dobro podkovan na področju letalstva.  icon_wink  praise


EDIT: Zanima me še to: Ali se da letala filtrirati? Recimo da bi želel videti samo določene modele letala. Recimo samo Boeing 7XX ali samo Airbus A3XX?  Huh?
In še to: Kako to da Adriini Airbusi nimajo oddajnika?


LP  wavey




« Zadnje urejanje: 30. Marec 2010, 23:58:48 od Capillatus » Prijavljen

Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5063


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #24 dne: 31. Marec 2010, 07:41:11 »

Adria sem opazil je prav tako na radarju....samo da ga pokaže do cca 3000m višine..... nato pa..... "izgine iz radarja".
Prijavljen
jonatan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 72

Lokacija: Kranj

Email
« Odgovori #25 dne: 31. Marec 2010, 08:18:37 »

@Capillatus, s tvojega področja opazovanja ti ne bo treba dolgo čakati na A380 - tam čez je veliko prometa.

Adria ima ADS-B le na Airbusu 320. Poleg tega imajo še CRJ200 in CRJ900, ki zaenkrat še ne oddajajo ustreznega signala in jih zato v tej aplikaciji ni videti. Pa da ne bo kdo mislil, da je to kaj posebnega, veliko letal je še takih. Za varno letenje imajo vseeno vso potrebno opremo.  icon_wink
Prijavljen
matic
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 255

Lokacija: Celje

« Odgovori #26 dne: 01. April 2010, 09:34:29 »

Lepo vreme, čisto ozračje in nekaj prometa...









lp,
Matic
Prijavljen

"Brezmejna sta le vesolje in človeška neumnost, čeprav za prvo nisem prepričan!" (A.Einstein)
jonatan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 72

Lokacija: Kranj

Email
« Odgovori #27 dne: 01. April 2010, 11:15:37 »

Super.

Pravkar je nad Kranjsko Goro A380 (Emirates).

Iz države bo odletel čez 8 minut pri Metliki, torej pohitite.  clap
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #28 dne: 01. April 2010, 11:31:16 »

Super.

Pravkar je nad Kranjsko Goro A380 (Emirates).

Iz države bo odletel čez 8 minut pri Metliki, torej pohitite.  clap

Nekje nad LJ se je izgubil iz radara in se je šele sedaj pojavil na bosanski meji.
Je pa oblačno in se ga ni dalo videti.
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #29 dne: 01. April 2010, 12:53:24 »

Super! Pa smo spet dobili novo igro! Fotoshooting na avione nad nami. bouncy icon_haha
@jonatan.Vprašanje: kako to,da se letalo izgubi iz tega zaslona za krajši čas(primer težko pričakovani Airbus 380 od Emirates dopoldne),pa je vseeno v snopu radarja na višini 11.000 metrov(predvidevam?)? icon_question
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Strani: 1 [2] 3 4 ... 13
Natisni
Pojdi na: