Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaElektronikaLastna vremenska postaja
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Lastna vremenska postaja  (Prebrano 35845 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
clio_RS
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1977-12-10
Sporočila: 387

Lokacija: Celje vzhod

« dne: 08. Marec 2015, 14:38:21 »

Odločam, se da bi izdelal svojo vremensko postajo.  Trenutno se bolj kot ne igram z različnimi mikrokrmilniki ( PIC, AVR, Tiva C, FT90X).  Nekaj sem se poigraval  z  temperaturnimi senzorji ( LM35 in DS1820) in merilnik zračnega pritiska (LPS331AP IN MPX4100).  Princip delovanja senzorjev poznam, pravtako mi je že uspelo, da lepo sparsam stringe in dobim v bazi vrednost.  Samo sem opazil, da so omenjeni senzorji zelo nenatančni in me zanima, če kdo ve katere bolj natančne senzorje  bi uporabil ?   Mi je pa cilj narediti, da bi bili senzorji brezžični in bi lahko vse podatke spremljal na displayu in na spletni strani). 
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #1 dne: 08. Marec 2015, 15:15:12 »

Najprej naj povem, da nisem primerjal spodaj napisanih senzorjev s temi ketere si uporabljal ti.

Arduino ~ 5-20€
ESP8266 ( wifi modul ) - se poveže v internet ali se postavi kot AP ~ 4€
DHT-22 ( temp/hum senzor ) - boljši senzor kot pri Davis postajah ~ 7€
BMP180 ( pritisk ) - zelo natančen senzor pritiska ~ 8€
Inspeed Vortex ( vetromer ) - zelo natančen vetromer, brez smeri vetra, primerljiv z Davis vetromerom, če ne boljši, večkratno osveževanje na sekundo. ~ 60€

Za merjenje dežja ti pa težko kaj priporočim. Lahko se gre v RF vrjanto, tako da kupiš dežemer od WMR ali WS postaje in potem z RF signali dekodiraš paketke.
To pomeni, da moraš imet npr. Arduino z RF sprejemnikom, kot je Moteino ~ 25€ ali panStamp ~ 15€, na voljo za frekvence 433mhz in 868/915 ( Davis )
Lahko pa enostavno priklopiš dežemer na Arduino in "bereš" pulze reed switcha ( ko se vaga prekucne ) ..

lp
Prijavljen

kekec46
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-12-18
Sporočila: 900

Lokacija: Dol pri Čepovanu - 650m n.m.v.

WWW Email
« Odgovori #2 dne: 14. Oktober 2015, 18:10:29 »

Zdravo!  Smiley

Bom uporabil kar to temo za svoje vprašanje ...
Zanima me, ali se je kdo spravil "dekodirati" vsebino history.dat iz vremenske postaje WS2300 ali podobne?

Zamisel je sledeča, da bi iz arduinota shranjeval podatke na PC v obliki kot so v "history.dat", te podatke bi potem bral pa z WsWin ali cumulusom ...


Lp
Prijavljen

clio_RS
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1977-12-10
Sporočila: 387

Lokacija: Celje vzhod

« Odgovori #3 dne: 14. Oktober 2015, 18:48:05 »

Ne ponznam omenjene vremenske postaje in datoteke history.dat ( ne vem kako sploh zgleda datoteka, če jo odpreš z urejevalnikom besedil)

Jaz sem se pri svoji naredil  kar mysql bazo, ker hočem sam napisati program ( ko bom imel kaj časa).
Mislim, da moraš videti v kakšnem formatu ( kakšni so nizi), ki jih dobivaš iz vremenske postaje, potem moraš urediti da ti isto nize daje ven arduinota.   

« Zadnje urejanje: 14. Oktober 2015, 18:57:35 od clio_RS » Prijavljen
kekec46
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-12-18
Sporočila: 900

Lokacija: Dol pri Čepovanu - 650m n.m.v.

WWW Email
« Odgovori #4 dne: 16. Oktober 2015, 15:58:10 »

No sej to mi je povsem jasno ... Pač neke info kako zgleda zapis sem najdu, tudi svoj history.dat sem odprl, ampak nisem imel dovolj časa da bi probal vse razvozlat. Mogoče je pa še kaka tehnična omejitev da to nebi delovalo ...
Prijavljen

gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #5 dne: 18. Oktober 2015, 11:26:23 »

Zdravo!  Smiley

Zamisel je sledeča, da bi iz arduinota shranjeval podatke na PC v obliki kot so v "history.dat", te podatke bi potem bral pa z WsWin ali cumulusom ...

Lp

Zakaj bi delal nekaj novega, če pa wswin in cumulus to že vse znata..samo pravilno je treba v programu označit...
Prijavljen
clio_RS
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1977-12-10
Sporočila: 387

Lokacija: Celje vzhod

« Odgovori #6 dne: 18. Oktober 2015, 12:56:09 »

Jaz se še z temi programi nisem ukvarjal, ker vsaj jaz sem se odločil, da naredim vse od začetka do konca sam.   
 Načeloma je kaj novega narediti zgolj dobra stvar in morebitna poslovna priložnost,  glede na to, da so vremenske postaje precenjene in je vsaj na tem področju trg skoraj brez konkurence.   Jaz sem za elektroniko porabil 200 € ( vezje z mikrokrmilnikom, senzorji, grafični display,  sprejemniki in oddajniki za brezžično komunikacijo in one board computer).  Največji strošek je zagotovitev brezžične komunikacije med vremensko postajo in senzorji in morebitnim povezovanjem z drugimi vremenskimi postajami, cilj pa je večji doseg brezžične telekomunikacije in nizka poraba.
Prijavljen
brežičan
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 387

Lokacija: Brežice

« Odgovori #7 dne: 18. Oktober 2015, 15:06:16 »

Jaz se še z temi programi nisem ukvarjal, ker vsaj jaz sem se odločil, da naredim vse od začetka do konca sam.   
 Načeloma je kaj novega narediti zgolj dobra stvar in morebitna poslovna priložnost,  glede na to, da so vremenske postaje precenjene in je vsaj na tem področju trg skoraj brez konkurence.   Jaz sem za elektroniko porabil 200 € ( vezje z mikrokrmilnikom, senzorji, grafični display,  sprejemniki in oddajniki za brezžično komunikacijo in one board computer).  Največji strošek je zagotovitev brezžične komunikacije med vremensko postajo in senzorji in morebitnim povezovanjem z drugimi vremenskimi postajami, cilj pa je večji doseg brezžične telekomunikacije in nizka poraba.

Pa kaj bi ti naredil? Komplet homemade postajo in "posebnim" novim SW? Ali bi samo spisal program kot so Wswin...?
Prijavljen
clio_RS
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1977-12-10
Sporočila: 387

Lokacija: Celje vzhod

« Odgovori #8 dne: 18. Oktober 2015, 16:39:33 »

Oboje. 
Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #9 dne: 18. Oktober 2015, 17:19:06 »

wau...odlično...poslovna priložnost..seveda.. predlagam ti, da najprej narediš vse brezžično...in konzolo, ki bo komunicirala z PC-jem ... program naj pride na vrsto kasneje.. ker težko verjamem, da bi morebitni kupci postaje prešaltali iz zanesljivih programov (wswin, cumulus) na nekaj novega..nikoli pa ne veš..no....

Vsekakor podpiram tvojo idejo in z vprašanji kar na plano.... icon_arrow
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #10 dne: 18. Oktober 2015, 23:26:16 »

Za zacetek v arduino sprogramiraj, da se ti vsi parametri zapisejo v easyweather.dat ob vsaki spremembi (lahko je samo ena vrstica ), nato pa v Cumulusu beri to datoteko. Vec lahko izves na Cumulus WIKI strani.
Prijavljen

kekec46
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-12-18
Sporočila: 900

Lokacija: Dol pri Čepovanu - 650m n.m.v.

WWW Email
« Odgovori #11 dne: 21. Oktober 2015, 16:02:26 »

Nisem niti pomislil, da bi preveril če je kaj narejeno že na tem ...  Smiley bom pogledal, pa da vidimo ali bo uspelo  Smiley
Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: