Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumZEVS forumProblemi - napake - predlogiForum: napake in predlogi
Strani: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 55
Natisni
Avtor Tema: Forum: napake in predlogi  (Prebrano 532686 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-01-06
Sporočila: 2314


Lokacija: kamnik/žale

Email
« Odgovori #210 dne: 16. Januar 2009, 00:21:58 »

Citiraj
Predlagam, da se odpre javna tema Pritožbe, v kateri lahko uporabniki foruma pojamrajo nad tem kaka v nebo vpijoča krivica

To pomeni na žalost še ena tema za jokanje več, takih pa na žalost ne rabimo. Kdor se ne strinja s forumsko politiko mu tu ne moremo prav veliko pomagati, vsak pristopi sem prostovoljno, nihče nikogar ne sili v vpis na forum, je pa res da je potrebno pred prijavo pritisniti da se strinjate s pogoji uporabe, tako da tukaj ne vidim nobenega problema, če se vsi z vsem strinjate icon_biggrin


lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
sašon
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-12-23
Sporočila: 31


Lokacija: Ljubljana-Bežigrad
Gentoo_no1@hotmail.com
Email
« Odgovori #211 dne: 16. Januar 2009, 00:37:26 »

HEHE, no pa saj imaš prav.. saj smo vsi kliknili, da se strinjamo s pogoji...

Vsekakor pa bi javnost in uporabniki po mojem dobili drugačen vtis o tej skupnosti, če bi se stvari moderirale na malo bolj profi način, kot je vpitje po forumu in izjave tipa "my way or the highway"...

Lp, Sašo

Prijavljen
Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-01-06
Sporočila: 2314


Lokacija: kamnik/žale

Email
« Odgovori #212 dne: 16. Januar 2009, 00:44:52 »

Verjemi da vsakega najprej lepo opozorimo, ali pa ga sploh ne opozorimo in ga pustimo na miru, ko pa je enkrat meja presežena pa vedi da ni lahko, ko ti nekaj članov se*je po forumu, ti pa se trudiš narediti čimbolj kvaliteten forum...

Vsekakor bomo na srečanju sedajle vse dobro predebatirali kaj in kako v bodoče z problematičnimi člani, nikakor pane bomo dopustili (vsaj jaz ne) da bo kvaliteta foruma še naprej vidno padala, pa če nas 20 ostane gori, bomo vsaj vedeli da nas je teh 20 gori zaradi veselja do vremena icon_arrow


lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #213 dne: 16. Januar 2009, 09:51:06 »

Naš forum je eden najbolj posebnih, to je vsekakor res! Smo najbrž edini, ki se največ in skoraj do popolnosti ukvarjajo z nepomembnostmi!

Ne ukvarjamo se z vremenom, veliko raje se ukvarjamo s Pravili. Jaz res ne razumem zakaj in kako se kar naprej vtikate v pravila, tako eni kot drugi? Eni se vtikajo, drugi se sklicujejo.

Pravila so običajna pravila, ki veljajo v svetu, v komunikaciji z drugimi ljudmi, povedo nam vsem, kako se obnašamo, da bi se sploh lahko pogovarjali. Nič posebnega, take stvari človek pozna že tisočletja. Zato v svojem bistvu teh naših Pravil sploh ne bi potrebovali, saj naj bi človek vedel, kako in kaj.

Seveda vemo, da to v resnici ni res in da sem in tja kakšnemu ven udari in hoče preglasit ostale in prevzet ves prostor le zase. To pač ne gre, zato imamo moderatorje.

Ki delijo pravico tako ali drugače. Ravno tako so ljudje, kot mi vsi. Zato tudi njih včasih nazaj vlečem. Trudimo se, da bi bili kulturni, razumevajoči, prijazni, a odločni.

Poudarjam, da vsi skupaj sodelujemo v tem forumu. Forum je naša last, imamo ga natančno takega, kot hočemo!

Velikokrat slišim pripombo, da kvaliteta foruma pada. Pri tem vedno vidim, da imate že odgovor na vprašanje Zakaj je temu tako. Vendar pa se meni zdi popolnoma drugače! Če kvaliteta pada, potem je to zaradi:

kvaliteta foruma NE PADA zaradi poplave nekvalitetnih vsebin, kvaliteta foruma PADA zaradi pomanjkanja kvalitetnih vsebin!

Razmislite malo o tem in se vprašajte, kaj ste v tem tednu naredili za to, da bi nam bilo bolje. Da bi bili bolj kvalitetni. Da bi se bolje razumeli. Da bi...

Kot primer vam dam le:
Tem o vremenu in napovedi smo zamenjali že dvajsetkrat. Pet tisoč idej smo dali že skozi, pa se kar naprej vrtimo v krogu. Že petkrat smo rekli zasigurno: to je to. Pa smo za sabo požrli besedo in stvar spremenil. Vsak, ki pride naokrog ima idejo, kako stvar rešit. Ampak na koncu je tako, da v teme, v katerih se nihče ne oglaša, nihče drug noče pisat. Najraje pišete v teme, ki so najbolj obiskane. Vendar pa vam gre vsem to počasi v nos, ker se sporočila hitro polnijo. In pride do paradoksa, ker spet začnejo padat ideje, kako stvar rešit. Ja, no... meni se to zdi huje kot v vrtcu.

A se samo meni zdi, da je to pravzaprav povsem nepomembno?



Prijavljen

Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-01-06
Sporočila: 2314


Lokacija: kamnik/žale

Email
« Odgovori #214 dne: 16. Januar 2009, 10:03:15 »

Citiraj
saj naj bi človek vedel, kako in kaj.

Res je človek bi načeloma  mogel vedeti kako in kaj, ampak resnici na ljubo je malo takih, zatorej tudi prihaja do nesoglasij!


Citiraj
kvaliteta foruma NE PADA zaradi poplave nekvalitetnih vsebin, kvaliteta foruma PADA zaradi pomanjkanja kvalitetnih vsebin!

Aleš si se kdaj vprašal zakaj pada kvaliteta foruma?  Zakaj pada število kvalitetnih vsebin, ti jaz povem odgovor zato ker izkušeni člani odhajajo... Zakaj odhajajo, ker ne prenesejo jokanja nekaterih tu gori, ne prenesejo, da nekaj članov tu gori narekuje "tempo" in razumem jih.

Popoldan ko bom doma, ti bom poslal nekaj ZS sporočil izkušenih članov, ki mi piše, pa si preberi pa boš videl o čem govorim!



lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
sašon
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-12-23
Sporočila: 31


Lokacija: Ljubljana-Bežigrad
Gentoo_no1@hotmail.com
Email
« Odgovori #215 dne: 16. Januar 2009, 11:31:35 »

No saj jaz nisem mislil s svojim postom, da bi morali stvari kar pustiti pri miru. Se popolnoma strinjam, da red mora bit in da pač obstaja omejeno število opcij kako ga zagotavljat.

Hotel sem samo povedat, da človek dobi čuden filing ko vidi odebeljene poste moderatorjev kot reakcijo na bedarije, ki jih popajo/mo uporabniki foruma. Meni osebno bi pač zgledalo bolje, da se post, ki je neustrezen zbriše in je tema - katerakoli pač čista. Notri ni bedarij in ne nerganja adminov. Ob mojem predlogu bi pač imeli neko posebno temo, kamor bi se ljudje lahko pritožili in admin bi jim pač na kratko obrazložil zakaj je post zbrisan, potem pa konec. Zadnja beseda je vsekakor adminova in tu po mojem sploh ni težave.

Je pa to samo moje mnenje in čisto možno da sem edini s takim videnjem tega problema - če to sploh je in sem prepričan, da obstaja tudi morje drugačnih rešitev...

Je pa meni osebno drugače forum super in ga redno spremljam in tudi v prihodnje ga mislim. Men bi se samo zdelo fajn, če bi bilo malo manj kričanja icon_banned, ker bi tako forum izpadel veliko bolj prijazen tudi do nas začetnikov in morda iz tega razloga še bolj zanimiv in privlačen za še večjo množico ljudi.

Konec koncev vidim, da na tistih res obiskanih forumih dobijo kako ponudbo in kdaj pa kdaj obesijo tudi kako sponzorirano reklamo in iz tega naslova potegnejo tudi kak cekin, vaš pa potem, ko ste se malo pojavili v medijih postaja vse bolj obiskan.... in teroriziran s strani začetnikov icon_wink

In pa morda bi se lahko izkušenejši vremenarji okorajžili in napisali kak post več tudi v tiste bolj "tazaresne" teme, da ohranjate konec koncev tudi kvaliteto foruma. Mi začetniki radi preberemo kak strokoven post in napišemo tudi kakega malo manj strokovnega icon_haha

Pa brez zamere in Lp,
Sašo
Prijavljen
joze
Gost
« Odgovori #216 dne: 16. Januar 2009, 11:38:33 »

Pravila so jasno zastavljena in vsakemu od adminov in moderatorjov, mislim da je glavno le to, da se kvaliteto foruma dvigne na tisto raven, ki je bila včasih.

Izkušeni člani odhajajo, se vprašate nekateri zakaj? Verjetno ne zato ker admini in modi. opozarjamo, kar je prej rekel TGT v drugi temi, ampak zato, ker je forum (kot celota) postal eno samo smetišče ki v trenutku prekrije še tiste resno spisane poste, v katere nekdo vloži nekaj truda icon_arrow

Komu se potem zdi smiselno porabljat čas in izgubljat živce tu gori, ter poslušat jokanje nekaterih tu gori... Dokler teh članov ne bomo utišali bo kvaliteta foruma še naprej padala, saj bodo novoprideruženi člani delali po istem principu, ker je teh za*jebantov tu gori več kot pa resnih članov in če ne bo šlo drugače bomo pa bannali te osebke za trajno, pa sem prepričan da se bo stvar umirila icon_arrow


Lp Cumulonimbus

No, še moje razmišljanje icon_redface

Kvaliteta foruma je takšna kakršna pač je, če je malo takšnih ljudi, ki se dobro spoznajo na vreme in vse mogoče karte, pač ne more biti ne vem kakšne kvalitete.

Sedaj, ko imamo jokanje v smetišču, pa še vedno nekateri "strokovnjaki" (vemo koga mislim), nočejo pisati v Napoved vremena in pa Napoved vremena-splošna debata.
Prej jih je motilo, da so vsi pisali tja, kaj je pa sedaj narobe??

Če, takšni nočejo pisati, potem niso drugi krivi, da kvaliteta pada, če sploh pada...

Upam, da nisem koga užalil, resnično brez zamere.

LP
Jože

EDIT:
Pa ravno sedaj, se je tista oseba po dolgem času oglasila, tako, da je cel moj post mal OFF. icon_redface
« Zadnje urejanje: 16. Januar 2009, 11:45:48 od joze » Prijavljen
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #217 dne: 16. Januar 2009, 12:30:08 »

Eh sploh nism imel namena se vtikat, a nekaj le moram dodat k že nekaj dobrim propombam zgoraj. Dejstvo je, da kvaliteta drastično pada, ne zatiskajte si oči. In zakaj je manj kvalitetnih prispevkov? Je že Cb pojasnil. Pa rinite z glavo skozi zid, lažite in zavajajte kogar hočete, mene ne.

Pa še okoli pravil... kaj vam ni jasno?
1. Pravila so javno objavljena!
2. Vsakdo se je z njimi strinjal, ko se je prijavil na forum!
3. Vsak registriran uporabnik jih MORA spoštovati!
4. Obstajajo sankcije? DA!
5. Imamo moderatorje s pooblastili, da moderirajo forum na podlagi pravil? DA!

Torej, kje je problem?! Stvar je povsem enostavno rešljiva; začnite že enkrat pravila izvajat! Zasebni opomin, javni opomin, odstranitev iz foruma oz. kar vam narekujejo pravila. Konec, pika! Vam je škoda, ker bo obiska in prispevkov manj, če boste iz foruma, ki je nekoč še kaj veljal, odstranili ves neuporaben balast in ga 'razsmradili'? A npr. pri prekrških v prometu se tudi derejo in opozarjajo na dolgo in široko? En, dva, tri in že moraš podpisat obrazec s kaznijo. Ker tudi tole, kar delate z nenehnim opozarjanjem, je neuporabno, če ni sankcij.

@joze: jaz pa ti zamerim, tud če ni letelo name! Da boš blatil kvalitetne uporabnike, ki se posledično manj odzivajo na račin sralcev, ki smetijo na forumu? Hehe, lahko ti le čestitam za hrabrost.

Jst vas mam že res poln ***** in zmanjšujem svojo prisotnost na forumu, ker enostavno nima smisla se eno je**no uro iskat, da bi kakšen uporaben prispevek našel. In povsem dam prav TWISTER-ju, da se je odmaknil za nekaj časa. Žalostno je, da se odmikajo (-mo) tisti, ki niso nič krivi. Enako je bilo v preteklosti.

V tem prispevku sem se tudi sam pregrešil mimo pravil. Mogoče bom koga preveč užalil in dejstev ne bo prenesel, a je*at ga. Pa sankcionirajte me, če sem tako grob.

Dodatnih pojasnil na zgoraj napisano ne bom dajal več.
« Zadnje urejanje: 16. Januar 2009, 12:39:03 od skywarn.si » Prijavljen

TWISTER
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-08-19
Sporočila: 1470


Lokacija: Ljubljana-Koseze
VREME JE ZAKON


Email
« Odgovori #218 dne: 16. Januar 2009, 13:02:55 »

tole čist X pod skywarna...

mislim da morajo tudi moderatorji malo strokovnosti vklopit...sem v smeteh te dni videl recimo post ki popolnoma sodi med strokovno napoved vremena in je bil odstranjen samo zato ker ni imel kart prilepljenih icon_mrgreen

jaz za sebe vem da se bom oglašal le v strokovni napovedi in če tam po nekem času ne bo res prave vremenske debate, se bom pač umaknil, ker predavanja je pa res brez veze imet...morate vedet da se tudi najboljši vremenarji zmotijo in spregledajo kako stvar in je sper če  ga kdo opomni  in to je možnogolj v normalni debati...če pa ni feedbacka pa je vseeno če si doma napovedi v word pišem icon_lol

kot drugo se lahko tudi s skywarnom zmeniva in vam še enkrat narediva razlago kart (prve zgleda 80% ljudi tudi pogledalo ni) , da boste imeli podkrepljene argumente pri napovedih... v tem primeru pa bi želel da je nestrokovnost strogo kaznovana-saj bo imel vsak na razpolago enaka sredstva icon_arrow

V bistvu bi bilo najbolje da sva s skywarnom glavna moderatorja (in da se NIHČE drug ne vtika v to-določiva še nekaj moderatorjev in to je to).Tako lahko garantiram da bo vsaj del foruma tak kot se spodobi in zame je to dovolj. Torej če kakega članava hočeva izključit se to tudi zgodi brez debate in dobrim samarijanov.  Če se kdo ne strinja s tem naj zdaj pove, pa vsaj zase vem da ne bom potem izgubljal energije s tem Sizifovim delom.in če se pač po določenem času stvari ne spremenijo, bova vsaj vedela da sva vse probala...

kar se tiče jokanja...tam bi res dovolil vse(seveda razen žalitev ipd...) pustite ljudi da se sprostijo in izjokajo, bojo v napovedi bolj realni  icon_mrgreen  sej tudi ljudje ki berejo forum bojo kmalu ugotovili da je tista tema namenjena pač za čustvene izlive in če bo dovolj kvalitetnih postov v napovedi, noben ne bo niti gledal tiste teme... To je zame čisti red če nekdo v temo za jokanje joka icon_arrow

no to je od mene icon_bird
Prijavljen

Postaja Ljubljana Koseze:

http://pljusak.com/koseze/wx.htm

[img]http://www.rtvslo.si/cache/vre
Trgovc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-06-15
Sporočila: 414


Lokacija: Šmihel pri Žužemberku

« Odgovori #219 dne: 16. Januar 2009, 13:18:31 »

Tudi meni ni vseeno da bi forum izumrl pa čeprav sem se oglasil po skoraj dveh letih...Mislim da je takrat @Urša rad brisal odgovore in to me je zelo zmotilo...Drugače pa tukaj je nekaj članov ki znajo dobro brat karte in s tem tudi napovedovanje... ፀಢȀ
Prijavljen

Z dnem 22.2.2013 ne maram več zim, ker je mati narava zamenjala JV za SZ...
polo
Gost
« Odgovori #220 dne: 16. Januar 2009, 13:44:07 »

Twister,glede tega


mislim da morajo tudi moderatorji malo strokovnosti vklopit...sem v smeteh te dni videl recimo post ki popolnoma sodi med strokovno napoved vremena in je bil odstranjen samo zato ker ni imel kart prilepljenih icon_mrgreen


vidiš,ti razmišljaš tako,nekateri pa ravno obratno.
Sem od enega člana dobil ZS,da naj ta post prestavim v smetišče!


In potem se vprašaš kdo ima sedaj prav  Roll Eyes
In potem ukrepaš  pa spet ni prav  banghead
« Zadnje urejanje: 16. Januar 2009, 13:45:51 od polo » Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #221 dne: 16. Januar 2009, 13:49:59 »


V bistvu bi bilo najbolje da sva s skywarnom glavna moderatorja (in da se NIHČE drug ne vtika v to-določiva še nekaj moderatorjev in to je to).

kar se tiče jokanja...tam bi res dovolil vse(seveda razen žalitev ipd...) pustite ljudi da se sprostijo in izjokajo, bojo v napovedi bolj realni  icon_mrgreen 

Tole čisto podpiram  icon_wink Vsekakor bi vama dal čisto proste roke ob tem. Imata moj glas. Prav tako se strinjam, da se temo jokanje pusti popolnoma tako kot je..pa če je 10 postov jokanja na eni strani od ene osebe, pa naj tako bo. Zato je tista tema odprta. Jaz jo redko preletim, sem pa vesel vsake napovedi od naših že znanih napovedovalcev.
Prijavljen
Aquatic
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1977-06-13
Sporočila: 4727


Lokacija: Trnje,Škofja Loka, 395 nmv

WWW
« Odgovori #222 dne: 16. Januar 2009, 14:00:11 »

Naj še jaz izrazim mnenje o tej debati, ki poteka. Popolnoma podpiram Skywarna in Twisterja. Zevs forumu  sem se pridružil z namenom, da bi se naučil nekaj več o vremenu. Ker o vremenskih kartah nisem imel pojma, sem z velikim navdušenjem prebiral članke Twisterja in ostalih, ki so jih dodatno podkrepili s kartami. Velika škoda je, da člani z izkušnjami zapuščajo ta forum. Če bi se forum razvijal v pravo smer, bi pridobil tudi člane, ki so strokovno podkovani in se z meteorologijo profesionalno ukvarjajo. Le na ta način bi se mi laiki nekaj naučili. Tako pa se brez brez osnov, kar nekaj, samo da se napiše o vremenu, debatira tja v tri dni.

Je pa tudi res, da je s tem, ko je Zevs postal medijsko prepoznaven privabil ljudi, ki o vremenu pojma nimajo in s svojim pisanjem le smetijo forum.

Iskreno upam, da podkovani člani ne bodo vrgli puške v koruzo ter, da bodo še naprej soustvarjali ta forum.
Prijavljen

Davis Vantage Pro2
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #223 dne: 16. Januar 2009, 14:44:32 »

Samo jaz pa zdaj res ne razumem...

Priznam, da sem zgleda res malo čuknjen, ampak preprosto ne vem več, zakaj "dobri" člani odhajajo!

Odhajajo zato, ker je v temah v smetišču preveč "sranja"? Odhajajo zato, ker je "jokanje" polno? Odhajajo zato, ker je na forumu preveč "mladih"? Odhajajo zato, ker v Napovedi ni več postov?

Zakaj, hudirja, odhajajo? Mi ZNA to kdo razložit?Huh? Pa ne v stilu: zato, ker drugi težijo... Kakšen pameten, inteligenten razlog bi si želel.

Pa še nekaj: KATERI ČLANI pa so zapustili forum? Jih zna kdo naštet?

Kolikor jaz opažam, je MNOGO več postov na temo "pravil", kot na temo resnih Napovedi. Svaka nam čast.

Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #224 dne: 16. Januar 2009, 15:04:09 »

Fora je v tem da problemi nastanejo vedno med zimo, ko je polno sezonskih članov, pišejo ogromno, tako da je že vse skupaj nepregledno, nekateri pa tudi pišejo vsepovprek icon_exclaim
Tako je bilo predlani, lani in tudi letos je. Enaki problemi se pojavijo vsako leto icon_arrow

Saj ko nastopi pomlad, potem poletje, nevihte in ko je jesen je pa vse lepo pošlihtano. icon_arrow

Boste videli, ko bo potrkala na vrata zima 2009/10 bo nastal isti problem.
Zakaj že??....... icon_question

LP Max
Prijavljen

Strani: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 55
Natisni
Pojdi na: