Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumZEVS forumProblemi - napake - predlogiForum: napake in predlogi
Strani: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 55
Natisni
Avtor Tema: Forum: napake in predlogi  (Prebrano 532682 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1829


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #690 dne: 12. Marec 2018, 21:05:43 »

Ponudnik in trenutna hitrost povezave tu nimata dosti veze, tekst se piše lokalno (kot je že piskec napisal) in na koncu pošlje na strežnik, ko stisneš Pošlji. Tu gre po mojem za neko kombinacijo dejavnikov na posameznem računalniku. Meni recimo deluje bolj ali manj brez zatikanja že ves ta čas.

Prej sem se malo igral z vpisovanjem teksta v en nov post in mi ga je uspelo prepričati, da je začel komaj zaznavno zatikati. Nič drastičnega, če tiščim eno tipko pritisnjeno se vidi, da zadeva zatika, med navadnim pisanjem pa ne zaznam tega. Še najhitreje ga prepričam tako, da vpišem ogromno teksta z veliko animiranimi smeškoti v okno za pisanje, pritisnem Predogled in ob vsakem ponovnem predogledu posta se je malenkost bolj zatikalo.

Za bolj podrobno analizo zadeve bomo potrebovali več informacij od tistih, ki se jim to dogaja. Predvsem na katerem brskalniku, koliko zavihkov je odprtih, kaj se nalaga v ozadju (ali se predvaja youtube ipd.), po kolikšnem času se začne to dogajati, v katerih temah (vseh, samo nekaterih)...

Dober test Gradiščanove teorije, da bi se zatikalo, ko več uporabnikov piše v isto temo, bi bil, če probaš pisati v neko povsem zapuščeno temo, recimo v srečanja. Tam ziher nihče ne piše hkrati. Če tudi tam zatika, potem to ni to.
Prijavljen
tomazsta
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1960-12-29
Sporočila: 1436


Lokacija: Rakitna 827m nv 5 km-> Krim; 19 km JZ-> Ljubljana

WWW
« Odgovori #691 dne: 12. Marec 2018, 21:26:32 »

Pozdravljeni,

Pravkar sem odgovarjal na dva posta z daljšim tekstom in se mi ni nič zatikalo. Tudi v zadnjem času tega ne opažam.

Lp Tomaž

Prijavljen

VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si
MINIMAX
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1967-11-30
Sporočila: 4852


Lokacija: Ljubljana-Polje

« Odgovori #692 dne: 12. Marec 2018, 21:47:40 »

Tudi jaz sem opazil že dvakrat isti problem; zaostajanje izpisa na zaslonu pri pisanju besedila v "zeleno" polje. Tole pisanje je zdajle šlo sicer normalno, le zadnji stavek ga spet malce serje.
Prijavljen

MINIMAX
Lj-Polje
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1829


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #693 dne: 13. Marec 2018, 23:31:49 »

Malo sem se še igral na to temo zatikanja, na prenosniku mi je uspelo pripravit zadevo do tega, da je že kar lepo štekalo vse skupaj. Vendar pa se je to dogajalo samo in zgolj takrat, ko sem v Firefoxu snemal trenutno dogajanje z vgrajenimi orodji za razhroščevanje. V glavnem, prišel sem do neke ugotovitve, da med pisanjem v ozadju teče nek proces spell checker, ki očitno skrbi za preverjanje slovnice. Ta zadeva se imenuje PRemoteSpellCheckEngine in pokuri 500 ms časa vsakih 500 ms. Med tem, ko ta proces dela svoje, se pojavljajo tudi luknje v FPS-jih izrisovanja strani. Sumim, da je na slabših računalnikih ta problem bolj izrazit, kot na boljših.

Skratka, zadevo mi je uspelo povsem eliminirati tako, da sem onemogočil spell checker v firefoxu, kot je to prikazano na sliki spodaj. Desni klik na zeleno polje za vnos teksta in odstranim kljukico. Predlagam, da tisti, ki jim zatika, probate to izključiti in bi se moralo nemudoma poznati, ni treba nič osveževati strani, le odstranite kljukico in poskusite, če še vedno prihaja do zatikanja. Morda je to to, morda ne. Se mi pa zdi, da bi znalo biti nekaj na tem.

Edit: omenjena rešitev je le začasna, do osvežitve strani. Za dokončen izklop tega, je treba iti med globalne nastavitve v firefoxu in odstraniti kljukico pri General -> Language and appearance -> check your spelling as you type.

Edit2: to bi pojasnilo tudi to, da na telefonih zadeva deluje brez težav, saj tam firefox nima spell checkerja.
« Zadnje urejanje: 14. Marec 2018, 00:35:34 od matic19 » Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #694 dne: 14. Marec 2018, 08:27:11 »

Spremenil nastavitve v Chrome in zaenkrat je dokaj OK, se pa še vedno zaustavi. Bom poročal.

Prijavljen
tomazsta
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1960-12-29
Sporočila: 1436


Lokacija: Rakitna 827m nv 5 km-> Krim; 19 km JZ-> Ljubljana

WWW
« Odgovori #695 dne: 15. Marec 2018, 21:10:32 »

Pozdravljeni,

Kaj ko bi se administratorji odločili, da malo posodobijo PHP verzijo celotnega foruma in strežnika, ker lahko so tudi zaradi tega problemi.
Prilagam povzetek iz forma WXForum.net od avtorja Saratoga template.:


Lp Tomaž


 
Prijavljen

VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1230


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« Odgovori #696 dne: 19. Junij 2018, 12:43:43 »

Pozdravljeni,
 Že nekaj časa opažam,da se je nekatero slikovno gradivo v prispevkih preprosto izbrisalo in je zato marsikje na forumu le prazen odgovor. Razmišljam,če bi se lahko takšni odgovori na temo zbrisali,če so prazni oz. še obstaja možnost,da se kdaj slike spet pojavijo nazaj? Predlog,če so moji osebno,da jih kar sam ostale moderatorji?
Prijavljen

zevs.si
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #697 dne: 20. Junij 2018, 22:33:24 »

Težava je univerzalna. Ponudniki za shranjevanje slik preprosto prepucajo svoje strežnike in kot rezultat ni slik...
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1829


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #698 dne: 25. Junij 2018, 03:00:07 »

Pobirajo članarino, a za zakup prostora za priponke pa ni...
Pa pustimo sedaj slikomat in podobne...,ki nimajo veze s tem.

Malo manj govorjenja na pamet ne bi škodilo: http://forum.zevs.si/index.php/topic,6393.msg295132.html#msg295132
Dodajanje priponk na naš strežnik je že več kot leto dni omogočeno... Te slike ne izginejo kot tiste s slikomata.
« Zadnje urejanje: 25. Junij 2018, 10:28:22 od matic19 » Prijavljen
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1829


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #699 dne: 26. Junij 2018, 08:52:27 »

Daj no, napisal si, da ne moreš pripenjati slik. Sem ti odgovoril. Sedaj pa praviš, da ti ni prav, ker ne moreš pripenjati polne resolucije. Očitno samo rabiš en izgovor za prepir.

Kaj bi pridobil, če bi pripenjal slike 6000x4000 px? Nič, razen tega, da bi zasedel 5-10x več prostora. Več prostora = več denarja. Case closed.
Prijavljen
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11213


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #700 dne: 26. Junij 2018, 17:52:00 »

Mislim da smo vsi razumeli v čem je bistvo tvojega pisanja tule  icon_rolleyes
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
dumi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1


« Odgovori #701 dne: 22. Julij 2018, 12:58:05 »

Pozdravljeni,
hvala za vaš forum, ki mi služi kot vir informacij za statistiko, ki jo vodim za svoje potrebe. Ker vem da je pravi način vodenja statistike drugačen (prave statistike v resnici nimam, le povprešne mesečne temp. si zapisujem v svoje grafe in mislim da bom s tem videl kakšen je večletni trend), me zanima, če je kje na forumu kaj takega že pripravljeno v obliki grafa za posamezne VP, ki javljajo mesečne in letne podatke. Mislim predvsem na statistiko temperaturnih podatkov, ki so v zadnjih letih tako zelo predmet polemik o globalnih vremenskih spremembah.
Hvala in pozdrav
Prijavljen
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #702 dne: 22. Julij 2018, 13:59:44 »

Nekaj podatkov se najde za VP, ki pošiljajo/so pošiljale podatke v letnih biltenih:

http://zevs.si/index.php/bilteni-zevs/letni-bilteni

Je pa potrebno vedeti, da je večina podatkov tam od okoli 2006, kar da maksimalne podatke nekje za 10-12 let, kar je za globalno primerjavo podnebnih raziskav premalo. Poleg tega so VP med seboj težko primerljive (različni izdelovalci, mikro lokacije, ipd.)

lp, Marko
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #703 dne: 28. November 2018, 22:56:44 »

Mogoče bi lahko umogočili video povezave v prispevkih
Trenutni FLASH bi odstranili in ga nadomestili z
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2681


Recimo vsaj Youtube in še kakšnega, recimo "Local MP4"  icon_kava
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #704 dne: 29. November 2018, 10:19:51 »

Mogoče bi lahko umogočili video povezave v prispevkih
Trenutni FLASH bi odstranili in ga nadomestili z
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2681


Recimo vsaj Youtube in še kakšnega, recimo "Local MP4"  icon_kava

Z embedanimi videi so samo težave s pravicami. Kaj je pravzaprav narobe z objavo linka na youtube? Klik preveč?
Prijavljen

Strani: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 55
Natisni
Pojdi na: