Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumZEVS forumProblemi - napake - predlogiNimam dostopa do foruma - kaj sedaj
Strani: [1] 2 3 ... 23
Natisni
Avtor Tema: Nimam dostopa do foruma - kaj sedaj  (Prebrano 200331 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
fredek
Gost
« dne: 10. Junij 2007, 19:59:54 »

Na portalu (v čvekafonu) se uporabniki pritožujete, da trenutno (zgleda da gre ta kratkotrajni problem) ni mogoč dostop do foruma. Ker bi radi čimbolj zmanjšali probleme pri delovanju le-tega, bi prosil da tukaj opišete svoje izkušnje s tem problemom (za druge probleme in predloge, prosim da odprete nove teme v tej kategoriji).

Ker "Meni ne dela forum!", "Ne moram dostopati do foruma." in podobne izjave lahko pomenijo marsikaj, bi prosil da podrobno opišete kako se napaka izraža, zato bom tukaj poizkusil napisati, kako omejiti vir napake, da bomo jo lažje odpravili.

Najprej poizkusite pritisniti "refresh" gumb v brskalniku.

Potrebno je napisati napako , ki jo javi brskalnik (opis in kodo).

Potrebno  je preveriti, če vam internetna povezava deluje (najlažje tako, da usmerite brskalnik na najdi.si ali pa Google)

Če to dela, bi bilo fino, če preverite strežnik. To najlaže storite, če odprete konzolo (DOS okno) in vpišete ukaz: "ping forum.zevs.si" (seveda brez narekovajev.), kar zgleda nekako takole (sory shoot je z linuxa, wun uporabniki ne potrebujete -c3 parametra):


Pri tem je važna IP številka (številka v oklepajih v drugi vrstici), ki mora biti 67.15.211.19. Če se ne ujema (ali pa se ne ujema kak drug del razen časovnih odzivov) prosim napišite razlike (ali pa nalmajte screeenshoot).

Preden vse to javite kot napako še enkrat poizkusite z refresh (ali reload, ali ponovno naloži, ali kakorkoli) tipko (strežnik se nahaja v ZDA).

Poizkusite še:
 - počistiti cache brskalnika
 - na novo zagnati brskalnik (ne kar takoj cel comp)

Res, tak način diagnoze zahteva nekaj časa in dela od vas, vendar bomo lahko le tako uspešno rešili ta problem (ki mogoče to sploh ni, mogoče samo neučakanost uporabnika, da prebere nove poste na forumu, linija do interneta pa še se ni pravilno vzpostavila).

Na žalost se ta napaka še ni pojavila nobenemu izmed administratorjev, da bi jo lahko natančneje analizirali, zato smo za reševanje te napake odvisni le od vas. Prosim torej, da v bodoče javite to vrsto napake tukaj (saj gre večinoma za kratkoročni problem), ali pa  pri dolgotrajnejšem problemu gornji opis pošljete na -> forum.admin na zevs.si <- ali pa moj privat naslov -> fredek na zevs.si <- (s tem da v e-naslovu besedico na zamenjate z znakom @).

Upam, da sem bil dovolj jasen.

Edit:
Prosim tudi vse, ki bodo javljali napake, da si pred tem preberejo celo temo in svoje izkušnje primerjajo z izkušnjami drugih. V svojem javljajo naj potem poudarijo podobnosti in razlike. Hvala.



Hvala za razumevanje in prosim za sodelovanje.
« Zadnje urejanje: 10. Junij 2007, 23:39:25 od fredek » Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #1 dne: 10. Junij 2007, 20:32:18 »

Torej takole: Pri meni se je s klikom na povezavo, ki jo imam v Priljubljenih sicer začel postopek nalaganja(drsnik desno spodaj), po nekaj sekundah pa levo spodaj oznaka "Dokončano", monitor je pa bel in brez vsebine.V ukazni vrstici pa je lepo izpisan URL strani s simbolčkom za Zevs).
Osveževanje strani ni pomagalo in tako sem danes do popoldne buljil v bel ekran.Potem pa sem resetiral PC in za tem je zadeva začela delovat. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
janez24
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 166


Lokacija: Črna na Koroškem
janez316@hotmail.com
« Odgovori #2 dne: 10. Junij 2007, 20:34:56 »

meni normalno dela icon_wink
Prijavljen

letos pa bo
Spc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 345


Lokacija: Maribor, Tabor

« Odgovori #3 dne: 10. Junij 2007, 22:12:41 »

Torej takole: Pri meni se je s klikom na povezavo, ki jo imam v Priljubljenih sicer začel postopek nalaganja(drsnik desno spodaj), po nekaj sekundah pa levo spodaj oznaka "Dokončano", monitor je pa bel in brez vsebine.V ukazni vrstici pa je lepo izpisan URL strani s simbolčkom za Zevs).
Osveževanje strani ni pomagalo in tako sem danes do popoldne buljil v bel ekran.Potem pa sem resetiral PC in za tem je zadeva začela delovat. icon_wink
Naredi to kar je fredek napisal.
ping forum.zevs.si

in nam sporoči IP adresso.
 icon_smile
Prijavljen

fredek
Gost
« Odgovori #4 dne: 10. Junij 2007, 22:19:50 »

spc me je prehitel. pa nič narobe.

Pozabil sem napisati da bi bilo dobro napisati še kateri operacijski sistem uporabljate (katere windovse al kaj drugega), kateri brskalnik in način priključitve na internet (ADSL, dial-up, kabelska itd...)

Pa tudi "Meni dela" ni treba pisat, ker ne pripomore k reševanju tega problema (pa brez zamere janez24). Dela forum večini vedno, samo trenutno nekateri posamezniki nimajo dostopa.

Napaka, ki jo je opisal pihe, me še najbolj spominja na napako v cache brskalnika, saj je po resetu računalnika delalo vse OK. Zato bi še dopisal, da v primeru omenjene napake poizkusite še:
 - počistiti cache brskalnika
 - na novo zagnati brskalnik (ne glih kar cel comp)

Pri reševanju res pomagajo samo izkušnje uporabnikov in čimbolj natančen opis problema.
« Zadnje urejanje: 10. Junij 2007, 22:21:45 od Spc » Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #5 dne: 10. Junij 2007, 22:32:47 »

spc me je prehitel. pa nič narobe.

Pozabil sem napisati da bi bilo dobro napisati še kateri operacijski sistem uporabljate (katere windovse al kaj drugega), kateri brskalnik in način priključitve na internet (ADSL, dial-up, kabelska itd...)

Pa tudi "Meni dela" ni treba pisat, ker ne pripomore k reševanju tega problema (pa brez zamere janez24). Dela forum večini vedno, samo trenutno nekateri posamezniki nimajo dostopa.

Napaka, ki jo je opisal pihe, me še najbolj spominja na napako v cache brskalnika, saj je po resetu računalnika delalo vse OK. Zato bi še dopisal, da v primeru omenjene napake poizkusite še:
 - počistiti cache brskalnika
 - na novo zagnati brskalnik (ne glih kar cel comp)

Pri reševanju res pomagajo samo izkušnje uporabnikov in čimbolj natančen opis problema.

Ping številke se ujemajo s tvojimi.Uporabljam Windows server 2003 na ADSL-ju.Brskalnik Firefox (Ko ni delalo,tudi po preizkusu v IE ni!).
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
fredek
Gost
« Odgovori #6 dne: 10. Junij 2007, 22:46:07 »

Pri ff, ctrl-u izpiše kodo strani. Če je ta prazna, se mi že malo sanja, samo mora še več uporabnikov potrditi enak problem.
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #7 dne: 10. Junij 2007, 23:00:34 »

Pri ff, ctrl-u izpiše kodo strani. Če je ta prazna, se mi že malo sanja, samo mora še več uporabnikov potrditi enak problem.

Sedaj, ko mi zadeva dela, seveda normalno izpiše izvorno kodo strani(saj si to mislil,ane?). Moram pa povedat, da se zelo podobna(če ne celo enaka) težava pojavlja še na enem drugem forumu, kjer sodelujem(med.over.net).Tam tudi občasno enaka zadeva(in tudi tam kar nekaj članov toži enako,administrator pa trdi, da je vse v redu).Kaj bližje rešitvi?
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
fredek
Gost
« Odgovori #8 dne: 10. Junij 2007, 23:13:32 »

Seveda sem mislil takrat, ko ti ne dela.

Forum, ki ga omenjaš, na prvi pogled ne uporablja iste kode (ni isti program), zato je mogoče povbezava napak naključna (ali pa napaka ne izvira iz kode foruma, pač pa nekje drugje).

Jaz sem vsekakor prepričan, da če uporabniki jamrajo (se pritožujejo), da napaka obstaja, samo jo je zelo težko locirati, ker se pojavlja navidezno naključno. Zato pa je potrebno veliko poročil o napaki in primerjave le teh.

Najlaže je napako najti, ko ugotoviš, kako ali kdaj se pojavi, se pravi da je ponovljiva pod določenimi pogoji, le pogoje je potrebno najt.

Zato je napačno pričakovat, da bi se rešila pri prvem pojavljanju. Glede na izkušnje uporabnikov, ki so bile objavljene v čvekafonu, pa se pri nobenem ni pojavila večkrat ali bila dolgotrajna.

V tej fazi odpravljanja napake je ključnega pomena zbiranje informacij o njej.
Prijavljen
jože
Gost
« Odgovori #9 dne: 15. Junij 2007, 11:27:32 »

Včeraj popoldne zopet nisem mogel na forum, prilagam sliko, ko sem pingal forum in pa sliko brskalnika.
Pozkusil sem s vsem mogočim, počistil sem cache pa nič, tudi internet explorer ne dela, edino kar pomaga
je ponovni zagon compa icon_question



Prijavljen
H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1181


Lokacija: Žiri - 482m

WWW
« Odgovori #10 dne: 15. Junij 2007, 11:58:01 »

A s firefox-om si poizkusil. Jaz dostopam izključno s firefoxom, 10x+ na dan, pa se mi še ni zgodilo, da ne bi mogel dostopati do foruma. icon_question
Prijavljen

jože
Gost
« Odgovori #11 dne: 16. Junij 2007, 09:54:37 »

A s firefox-om si poizkusil. Jaz dostopam izključno s firefoxom, 10x+ na dan, pa se mi še ni zgodilo, da ne bi mogel dostopati do foruma. icon_question

Seveda, saj večinoma uporabljam firefox.
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #12 dne: 16. Junij 2007, 10:06:42 »

Včeraj popoldne zopet nisem mogel na forum, prilagam sliko, ko sem pingal forum in pa sliko brskalnika.
Pozkusil sem s vsem mogočim, počistil sem cache pa nič, tudi internet explorer ne dela, edino kar pomaga
je ponovni zagon compa icon_question




Ja če ti pomaga ponovni zagon računalnika je napaka na tvoji strani,ne pa z strani foruma shrug
Prijavljen
jože
Gost
« Odgovori #13 dne: 16. Junij 2007, 10:26:38 »

Ja če ti pomaga ponovni zagon računalnika je napaka na tvoji strani,ne pa z strani foruma shrug

Nebi rekel, ker se to ne dogaja samo meni.
Prijavljen
H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1181


Lokacija: Žiri - 482m

WWW
« Odgovori #14 dne: 16. Junij 2007, 10:52:48 »

A s firefox-om si poizkusil. Jaz dostopam izključno s firefoxom, 10x+ na dan, pa se mi še ni zgodilo, da ne bi mogel dostopati do foruma. icon_question
Seveda, saj večinoma uporabljam firefox.
Sorry, očitno sem malo blind. Se že posipam s pepelom.  icon_surprised
Prijavljen

Strani: [1] 2 3 ... 23
Natisni
Pojdi na: