Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumZEVS forumProblemi - napake - predlogiForum: napake in predlogi
Strani: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 55
Natisni
Avtor Tema: Forum: napake in predlogi  (Prebrano 530123 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
GrEg3c
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-11
Sporočila: 302

Lokacija: Polzela

« Odgovori #510 dne: 23. Februar 2013, 17:39:20 »

hoy  bouncy

Mam en predlog, za katerga ne vem če je že bil obdelan ali ne  smash

Predlagam če je seveda možno, da recimo kadar napišeš eno objavo  in jo kasneje editaš, da se le ta objava avtomatsko prestavi na začetek strani .
Mislim da bi to bilo malo bol pregledno za vse nas. (recimo v plundri, trenutno vreme ) .

lp
Prijavljen
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #511 dne: 23. Februar 2013, 17:55:13 »

Hmmm...po moje to ni smiselno. Posti bi bili se vedno nepregledni, sploh ce bi vsi editirali in bi se potem datumsko mesali med sabo. Se vedno lahko najvec naredijo uporabniki sami s samodisciplino in resnejse poste oddajajo v resnejse teme in ne v skart v Plundro.
Lp, medovreme
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
komar
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1990


Lokacija: Radovljica (491 m.n.v.)

« Odgovori #512 dne: 28. Februar 2013, 22:24:36 »

Zaradi boljše preglednosti podajam predlog, da se tema DOLGOROČNE NAPOVEDI razdeli na dve temi:

1. DOLGOROČNE NAPOVEDI - na kratko (npr. ta mesec bo bolj toplo in suho, naslednji mesec pa bolj mrzlo z več padavinami)
2. DOLGOROČNE NAPOVEDI - obširno (prostor za bolj poglobljene napovedi z obilico slik)
Prijavljen
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #513 dne: 28. Februar 2013, 23:47:42 »

Pozdravljen!

Najlepše hvala za predlog, vendar se v preteklosti delitev tem z zelo podobno tematiko ni obnesla. Frekvenca prispevkov pa tudi ni tako visoka, da bi se prispevki v temi izgubili.

lp, Medovreme
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1230


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« Odgovori #514 dne: 03. April 2013, 16:25:10 »



 Nekaj časa nazaj je bila dodana vejica med: mi vemo,kakšno bo vreme.Vendar še manjka ena vejica na koncu.Vejica in tri pikice Grin!
« Zadnje urejanje: 03. April 2013, 16:32:54 od Thor » Prijavljen

zevs.si
Matic_16
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 26


Lokacija: Trebnje, 300 m.n.v

« Odgovori #515 dne: 03. April 2013, 17:00:43 »

Vejice ne zapisujemo pred tropičji. Edina mala napaka v napisanem stavku je ta, da se tropičje zapisuje nestično, ne pa stično.  police
Prijavljen
šetor
Gost
« Odgovori #516 dne: 03. April 2013, 17:13:11 »

Nekaj časa nazaj je bila dodana vejica med: mi vemo,kakšno bo vreme.Vendar še manjka ena vejica na koncu.Vejica in tri pikice Grin!
Vbistvu niti ne, pravilno slovnično se zapiše brez vejice pred "tremi pikicami", čeprav gre pred tem za naštevanje. Učiteljica Slovenščine nas je vedno opozarjala na to slovnično nepravilnost, ki je mnogo ljudi ne upošteva. Čeprav je to le ena mala napaka, se jo vseeno more upoštevat v uradnih dokumentih in podobnem. icon_arrow
Prijavljen
Mraz
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1997-02-01
Sporočila: 5330


Lokacija: Žvab pri Ormožu, 300 n.m.v

Email
« Odgovori #517 dne: 03. April 2013, 17:22:02 »

Veliko bolj je moteča pisava nekaterih uporabnikov, ki pišejo vejico stično z naslednjo besedo icon_arrow
Prijavljen
ribncan
Gost
« Odgovori #518 dne: 03. April 2013, 18:34:47 »

Edina napaka, ki jo tukaj opazim, so tri pike na koncu, ki bi morale biti napisane nestično in ne stično. Tri pike, ki so napisane nestično, namreč zanamujejo nedokončano besedo. Drugače pa se pred tremi pikami nikoli ne piše vejice. Smo v gimnaziji imeli profesorico, ki je bila zelo natančna do teh reči.  Grin

lp, Rok
Prijavljen
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1230


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« Odgovori #519 dne: 03. April 2013, 18:35:27 »

 Nisem vedel tega,da se piše brez vejice ali pa sem že pozabil,da smo se to učili v osnovni šoli!? icon_redface
« Zadnje urejanje: 03. April 2013, 18:47:21 od Thor » Prijavljen

zevs.si
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #520 dne: 03. April 2013, 18:51:55 »

Nisem vedel tega,da se piše brez vejice ali pa sem že pozabil,da smo se to učili v osnovni šoli!? icon_redface

 icon_mrgreen Si prebral drugi post nad svojim?  icon_razz
Prijavljen

ribncan
Gost
« Odgovori #521 dne: 03. April 2013, 19:03:15 »

Veliko bolj je moteča pisava nekaterih uporabnikov, ki pišejo vejico stično z naslednjo besedo icon_arrow

Saj to pravilo ne velja samo za vejico, ampak tudi za druga ločila. Ločil se nikoli ne piše stično z naslednjo besedo. Stično z besedo prej se tudi ne piše okrajšav merskih enot (cm, dm, m ...). Sem videl, da to nekateri počnete v temi Višina snežne odeje in s tem nam, ki pripravljamo bilten, nalagate še dodatno delo, ker moramo to popravljati. No vsega tudi ne popravimo. Kljub temu da je to forum, je vseeno dobro, da se skrbi za slovenski jezik.
Prijavljen
krokodil
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1988-01-27
Sporočila: 508


Lokacija: Straža pri Nm/Ljubljana

« Odgovori #522 dne: 03. April 2013, 19:11:52 »

Jaz pa bi opozoril predvsem na to, da se imena mesecev pišejo z malo, pisanje mesecev z veliko je namreč zelo pogosta napaka tu na forumu ... Poleg tega me pa zelo moti, ker pol Slovenije ne zna prav zapisati Novo mesto, čeprav gre za eno večjih mest v Sloveniji ...
Citiraj
... V slovenskem pravopisu je, kot vam je znano, o dvodelnih naselbinskih zemljepisnih lastnih imenih zapisano, da prvo sestavino zapisujemo z veliko začetnico, drugo pa z malo, če je ta druga sestavina mesto, trg, vas (vesca), selo (sela, selce), naselje. V ostalih primerih se obe sestavini zapisujeta z veliko začetnico. Najenostavnejša razlaga tega vodila je ta, da se z malo začetnico ...

VIR: http://www2.arnes.si/~lmarus/suss/arhiv/suss-arhiv-000002.html
Prijavljen

S vrha katedrale bacat ču banane Smiley
Domček
Gost
« Odgovori #523 dne: 03. April 2013, 19:47:07 »

Saj to pravilo ne velja samo za vejico, ampak tudi za druga ločila. Ločil se nikoli ne piše stično z naslednjo besedo. Stično z besedo prej se tudi ne piše okrajšav merskih enot (cm, dm, m ...). Sem videl, da to nekateri počnete v temi Višina snežne odeje in s tem nam, ki pripravljamo bilten, nalagate še dodatno delo, ker moramo to popravljati. No vsega tudi ne popravimo. Kljub temu da je to forum, je vseeno dobro, da se skrbi za slovenski jezik.

O ja, sem se tudi sam ukvarjal s tem pri izdelavi biltena.
Tudi pri temi "Trenutno vreme" bi bilo dobro, da bi se nekateri malo bolj potrudili pri pisavi. Nekaj najbolj očitnih "površnosti" iz zadnjih strani te teme:

3mm , včeraj 6mm

Temperatura:2.0C

pred nekaj minutami:5cm,danes

ob 19 uri:5-6cm

1,5cm ,nad 300


Ne gre se zgolj za slovnico, ampak tudi za samo preglednost zapisanega.
« Zadnje urejanje: 03. April 2013, 19:48:55 od Domček » Prijavljen
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11210


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #524 dne: 08. Junij 2013, 23:53:30 »

Ok, težava ki jo je omenila zadnjič tudi Piromanka.

Sestavim reportažo in jo odpošljem pa mi javi tole:

Forbidden

You don't have permission to access /index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Kakšna ideja kaj bi bil vzrok temu?
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
Strani: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 55
Natisni
Pojdi na: