Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Proti-virusna zaščita in požarni zid
Strani: 1 [2] 3
Natisni
Avtor Tema: Proti-virusna zaščita in požarni zid  (Prebrano 28351 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
polo
Gost
« Odgovori #15 dne: 04. November 2007, 19:45:45 »

Spybot, Adaware in podobne zadeve. Aja pa Adaware poišči kakšno starejšo verzijo, najnovejša ni ravno najboljša
Maverick,Adaware sem ti zadnjič poslal in ga že imaš na računalniku!Se spomniš,ko ti je našel trojanca...
Drugo,res ni nujno,da je bil tisto virus na MSN,ampak ponavadi je(nisem kliknil na povezavo)
Prijavljen
ZeroQ
Gost
« Odgovori #16 dne: 05. November 2007, 11:47:50 »

 icon_biggrin clap clap
Prijavljen
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #17 dne: 06. November 2007, 22:08:58 »

ZeroQ, prosil bi te za mal pomoči, ker vidim, da si iz tega "foha". Že kar nekaj časa me matrajo (verjetno) trojanci v mapi "Temp" v windowsih. Če grem v task manager je vedno kakšen notr. Poglej kako izgleda v mapi temp...



Poiskusil sem že vse te programe, ki jih tule omenjate, a zadeva se vsakodnevno obnavlja. Če ne bi brisal, se jih nagnete par 100kom v nekaj dneh. Lahko jih komot pobrišem ročno, a naslednji dan so kljub vsem skeniranjem programov spet. V ozadnju pa laufa router Linksys s FW, pa še na PC-ju programčki za spyware in AV programi, pa zadeva še vedno obstaja.

Imaš kaka predlog? Hvala icon_wink
Prijavljen

urša
Gost
« Odgovori #18 dne: 06. November 2007, 22:26:13 »

http://www.neuber.com/taskmanager/index.html?ref=file.net
Potegni si dol task manager.Take "iadhide4.dll" in podobne sem imel tudi sam icon_redface
http://www.file.net/process/iadhide4.dll.html
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #19 dne: 06. November 2007, 22:44:45 »

ZeroQ, prosil bi te za mal pomoči, ker vidim, da si iz tega "foha". Že kar nekaj časa me matrajo (verjetno) trojanci v mapi "Temp" v windowsih. Če grem v task manager je vedno kakšen notr. Poglej kako izgleda v mapi temp...



Poiskusil sem že vse te programe, ki jih tule omenjate, a zadeva se vsakodnevno obnavlja. Če ne bi brisal, se jih nagnete par 100kom v nekaj dneh. Lahko jih komot pobrišem ročno, a naslednji dan so kljub vsem skeniranjem programov spet. V ozadnju pa laufa router Linksys s FW, pa še na PC-ju programčki za spyware in AV programi, pa zadeva še vedno obstaja.

Imaš kaka predlog? Hvala icon_wink
Mare,probaj po tem postopku,sicer je bil ta odgovor namenjen meni(pred časom),ko sem imel problem z trojancem.
Pa pozorno preberi kadar boš moral izklopiti internet(vgasnit modem)

 Naredi ročni pregled sistema s tvojim protivirusnim programom in če imaš na voljo delete, poskusi izbrisati, če pa ne gre pa stori tako: Najprej naloži protivohunski program (priporočam Ad-Aware) in ga posodobi. Posodobi še NOD32, nato ugasni internet. Naredi pregled sistema z NOD32 in če imaš na voljo, probaj datoteke zbrisati. Če uspe, naredi pregled sistema še z Ad-Aware, če pa ne uspe, pa kljub vsemu naredi tako. Še vedno ostani brez povezave (izključi modem, ne firewall pa to). Prepiši vire okuženih datotek in na koncu računalnik ponovno zaženi v varnem zagonu (safe mode). Pobriši vse okužene datoteke in pod Start-zaženi/run vpiši msconfig. Sedaj klikni na trakec zagon/start-up in preveri, če je virus vpisan, da se zažene ob zagonu sistema (glede na to, da je PSW, predvidevam da ja). Odstrani kljukice na vseh ključih, ki jih je NOD32 prepoznal za viruse. Ko končaš, še enkrat preveri, da so vse datoteke odstranjene in koš spraznjen. Sedaj računalnik ponovno zaženi v normalnem načinu. Še vedno si brez povezave... Opazuj situacijo. Se Internet Explorer samodejno odpira? Sedaj resetiraj domačo stran in pobriši vse piškotke in začasne internetne datoteke (Temporary internet files). Pobriši še zgodovino in zapri IE. Ponovno odpri Ad-aware in naredi pregled sistema. Odstrani vse, kar najde (ampak ne bi smelo več ničesar). Naredi še pregled z NOD32 in odstrani (čeprav ne bi smelo biti več ničesar). Sedaj se poveži z internetom in za vsak slučaj nraedi pregled s spletnimi pregledovalniki, osebno priporočam F-secure ali Panda online scanner. Če se še kaj odkrije, odstrani, če pregledovalnik ne odstrani, odstrani ročno.
PS: Priporočam ti, da IE6 nadgradiš z IE7 ker je varnejši, ali preklopiš na drugo alternativo, priporočam Opero, ki je trenutno najvarnejši brskalnik
Prijavljen
Slk22
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-11-22
Sporočila: 286


Lokacija: Begunje pri Cerknici 625 m

« Odgovori #20 dne: 06. November 2007, 22:45:24 »

Verjetno je program v neki mapi in se ob zagonu instalira.
Poglej kaj se ti zaganja ob vklopu računalnika.
Greš - zaženi - msconfig - zavihek zagon in tam lahko odstraniš kljukico pred programom, tam vidiš tudi mesto datoteke, ki jo lahko pobrišeš.
LP 
Prijavljen
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #21 dne: 10. November 2007, 13:33:29 »

Hvala vam za nasvete, zadeva je rešena in pojav trojancev odpravljen! icon_wink Sem pa prešaltal na Kaspersky AV in za zdaj zgleda res še najboljši!
Prijavljen

ZeroQ
Gost
« Odgovori #22 dne: 14. November 2007, 23:10:46 »

Zaradi obnove stanovanja nisem uspel priti do računala do danes, tko da se oproščam da neodpisan odgovor.

 clap clap Lepo to da si se odloču za KAV, mislim da boš z njim zelo zelo zadovoljen. Meni ni jasno kaj ta Nod32 - k je bedn tko vsi naduške hvalijo. Smotan je za uporabo, reklamirajo ga povsod - čista komerciala. Sem šel za foro u Comtron NM - čist tko mal da jih podkurem... Jih vprašam če prodajajo Kaspersky AV 7.0 in dobim odgovor - HVALA BOGU DA NE! Zdej pa res ne vem, al sem jaz preveč pameten za une osle, al pa resnično nben skomercializiran računalničar ne ve več NIČ!!!

Na lastni koži sem probu Nod32 in je poden. Imel okuženo mašino in nikol ni mogu zbrisat trojanca k je bil v memoriji - KAV ga locira in zbriše ob ponovnem zagonu... simpl da je kaj...

Tko, da če je še kdo k neve kaj bi mel naj si umisli Kaspersky AV. Saj je Nod32 na lesvici res visoko, ampak koliko je pa dejansko dober??? Pa njegovi Updati k so po 2-3 na teden..., če so??? NOD32 NE HVALA

Če želite lahko KAV 7.0 ali KIS 7.0 naročite pri meni. Licenca za eno ali dve leti. Za ceno se lahko dogovorimo na private sporočilu ali po e-pošti.

LEP POZDRAV kolektivu ZEVS Foruma
« Zadnje urejanje: 14. November 2007, 23:12:38 od ZeroQ » Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #23 dne: 14. November 2007, 23:15:42 »

Kako mnenje imaš pa o brezplačnem Antiviru? Uporabljam ga namreč vsaj na dveh kištah in moram reči, da je za brezplačnika zelo v redu. icon_confused
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
ZeroQ
Gost
« Odgovori #24 dne: 14. November 2007, 23:29:05 »

Za brezplačnika sem ponavadi dajal okoli AVG, pa se je dober obnesu. Sam to je za take, ki že neki znajo za kompom, kajti za take k nimajo blage veze kaj pritiskajo in ne prej ne preberejo nič  - to je ponavadi nežnejši spol ne pomaga nič druzga k Kasperc - na žalost. Pa na servisu se obvezno uporablja Kaspersky za čiščenje okuženih mašin.

Kolegi imajo AVAST, baje tud zastonj - ampak... problem nastane ko daš disk vn z mašine kjer je recimo drugorazredni AV. Priklopiš na mašino kjer je KAV in lejga zlomka virusi??? E tle se pol vprašaš OD KJE??? Pri AVASTU ne pokaže pa NIČ...

AVGja priporočam kot free av, Zone Alarm je daleč od lestvice top 10, panda je svetoven poden...

NOD32 je ured pa še brezplačno ga lahko imaš z Crackom. - In če nimaš dnarja je to resnično zaenkrat najbolša zaščita. Še vedno pa lahko poiščeš na Torrentu kakšen KAV 6.0 vendar starejšo verzijo ki še ne podpira BLACK LIST KEY!!!
« Zadnje urejanje: 14. November 2007, 23:30:39 od ZeroQ » Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #25 dne: 14. November 2007, 23:30:06 »

[quote author=ZeroQ link=topic=576.msg17759#msg17759 date=1195074646


 Saj je Nod32 na lesvici res visoko, ampak koliko je pa dejansko dober??? Pa njegovi Updati k so po 2-3 na teden..., če so??? NOD32 NE HVALA

[/quote]
Updati so 2-3x na dan pri meni in ne 2-3x na teden(nod32) icon_eek
Kolega ma tega KAV.že kakšna dva meseca in ravno ta teden mu je omenjeni program pri avtomatskem skeneranju našel trojanca icon_eek
Tako da niti ta ni nevem kako dober icon_sad
Edit:
V enem poustu kritiziraš nod32 da je podn,v drugim pa spet praviš,da je ured icon_question
« Zadnje urejanje: 14. November 2007, 23:35:25 od polo » Prijavljen
ZeroQ
Gost
« Odgovori #26 dne: 14. November 2007, 23:39:51 »

Pri meni v firmi se to še ni zgodilo, mašina ki ima KAV gor ni imela okužbe, razn če si ga sam pustiš na komp. Kajti te vpraša pri določenih aplikacijah, če ji zaupaš... Trojanc gor ali dol, lahko da je bil že kje, še predno ga je inštaliru. Pametno je vsaj enkrat na teden skenirat disk na max zahtevah.

Če bi bli updati res tko pogosto, bi se tudi datum zadne posodobitve menjal. Ne pa da ko sem v firmi rihtu mašino k je mela nod32 gor, pa se 3 dni ni posodobila in je pisal da je posodobljen - 17.10. - a bli smo 20.10. Povrh sta bla gor se 1 trojanc in 2 adaware ki jih je KAV najdu in zbrisu. Medtem k Nod32 nič. Pri KAV so posodobitve vsako uro v dnevu.
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #27 dne: 14. November 2007, 23:50:00 »

Pri meni v firmi se to še ni zgodilo, mašina ki ima KAV gor ni imela okužbe, razn če si ga sam pustiš na komp. Kajti te vpraša pri določenih aplikacijah, če ji zaupaš... Trojanc gor ali dol, lahko da je bil že kje, še predno ga je inštaliru. Pametno je vsaj enkrat na teden skenirat disk na max zahtevah.

Če bi bli updati res tko pogosto, bi se tudi datum zadne posodobitve menjal. Ne pa da ko sem v firmi rihtu mašino k je mela nod32 gor, pa se 3 dni ni posodobila in je pisal da je posodobljen - 17.10. - a bli smo 20.10. Povrh sta bla gor se 1 trojanc in 2 adaware ki jih je KAV najdu in zbrisu. Medtem k Nod32 nič. Pri KAV so posodobitve vsako uro v dnevu.
No evo ti dokaz,kdaj se mi je tazadnje posodobil icon_arrow
Kakšno različico noda si pa ti testeral,da se ti posodablja na 2-3 dni pa nevem.
Lahko ti pa vsak update posebej dokažem icon_biggrin
Še dokaz zadnjega posodabljanaj icon_arrow
Prijavljen
ZeroQ
Gost
« Odgovori #28 dne: 16. December 2007, 21:11:57 »

KATEREMU AV PROGRAMU NAJBOLJ ZAUPATE?

Kaspersky Lab - Ruski
Bit Defender - Romunski
Nod 32 - Slovaški
Trend Micro - Ameriški
Mc Afee - Ameriški
Norton - Ameriški
Norman - Norveški
Panda - Španski
Avast - Češki
AVG - Ameriški


Mislim, da to je večina proizvajalcev, ki jih v SLOVENIJI uporabljamo.

Prijavljen
ZeroQ
Gost
« Odgovori #29 dne: 16. December 2007, 21:15:31 »

AVAST Slovenski icon_wink

AVAST NI BIL IN NIKOL NEBO SLOVENSKI saj je njegov sedež na Češkem icon_lol
Prijavljen
Strani: 1 [2] 3
Natisni
Pojdi na: