Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaWEB kamereResolucija v WebcamXP
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Resolucija v WebcamXP  (Prebrano 14631 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
amedve1
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-01-12
Sporočila: 109

Lokacija: Trbovlje

WWW
« dne: 07. Maj 2011, 00:03:15 »

Zanima me, kako je možno dvigniti resolucijo v WebcamXP nad 640*480. Poznan mi je desni klik in potem source format, poznan mi je Force Format 800*600, a kaj ko je slika v osnovi še vedno 640*480. Torej enostavno, kako priti nad 640*480? Kamere so vse Logitecheve (300, 310, 500) in podpirajo precej višjo resolucijo, a le čez njihov vmenik. Ne najdem tudi druge zamenjave za WDM driver, ki ga WebcamXP uporablja.

Je komu že uspelo? Če je, prosim za nasvet.
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #1 dne: 07. Maj 2011, 07:43:51 »

Ne gre, sem že sam spraševal po tujih forumih...... shrug
Prijavljen

amedve1
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-01-12
Sporočila: 109

Lokacija: Trbovlje

WWW
« Odgovori #2 dne: 07. Maj 2011, 13:54:42 »

Ne gre, sem že sam spraševal po tujih forumih...... shrug
Hvala za odgovor. Bom probal nekaj naštudirati, da bo šlo ven boljše kot je sedaj na 640*480.
Prijavljen

sebastig
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 25



« Odgovori #3 dne: 07. Maj 2011, 22:07:48 »

Živjo,
Sam uporabljam Webcamxp ter spletno kamero MS life Cam HD 5000. Instaliral sem gonilnik kamere, ponovno zagnal računalnik ter v programu izbral kamero, nato pa nastavil še željeno resolucijo slike ki je bila v velikem razponu....
Prilagam user manual od programa, vendar verjetno si tako ali tako sam nastavil kamero kot je napisano v tem priročniku.
Kaj več pa ti še kdo drug pomaga...

http://www.darkboard.net/private/webcamxp5.pdf

LPS
Prijavljen

Only the sky is the limit!
amedve1
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-01-12
Sporočila: 109

Lokacija: Trbovlje

WWW
« Odgovori #4 dne: 07. Maj 2011, 22:27:43 »

Sebastig, hvala. Sem že nekajkrat pregledal ta User Manual in ugotovil, da je pač od WDM driverja odvisno, katero resolucijo lahko izbereš. Vseeno hvala za pomoč.
Prijavljen

sebastig
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 25



« Odgovori #5 dne: 08. Maj 2011, 09:02:01 »

Ali si poskusil tudi tale wdm driver uporabit? http://webcam-software.net/drivers.htm
Priporočam ti še nadgradnjo gonilnikov če je na voljo kaj novega.
Ali bi poskusil še mogoče kak drug program za zajem slike oz. videa kot je recimo fwinkn ali yawcam ki sta tudi brezplačna??

Poročaj kako boš rešil kaj zadeve, ker sem sam imel C250 in webcamxp in nikoli nobenih težav. Edino kar se je pojavilo enkrat, ko sem priklopil LabTec kamero(čist podn...), takrat pa je zadeva šteknila in je vedno predvajal samo eno kamero. NAmreč gonilniki od labteca so identični logitechu(zgleda da je tale firma low cost varianta od logitecha) in težave so se pojavile ko sem hotel uporabljati obe kameri, no predvajal je pa vedno samo eno, za drugo pa javljal napake....S tem wdm driverjem mi je potem uspelo delno rešiti zadevo, saj je potem delalo kot naši južni bratje iz balkana, enkrat ja enkrat ne...

Lep pozdrav,
S
Prijavljen

Only the sky is the limit!
amedve1
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-01-12
Sporočila: 109

Lokacija: Trbovlje

WWW
« Odgovori #6 dne: 08. Maj 2011, 16:32:03 »

Danes je šlo vse v smislu: Če noče gora h Mohamedu, gre Mohamed h gori.

Preiskal sem ponovno velik del interneta zaradi dviga resolucije v WebcamXP. Vendar, nič uporabnega, če pa že kaj najdem, so pa to "tolažilne" besede ob nalaganju softwera, da pač ne podpirajo mojega OS. Problem nastane ravno zaradi mojih zahtev, da se na Windows Server 2008 R2 s procesorjem Intel Atom D510 in 4GB spomina instalira več kamer (vsaj štiri). In seveda po možnosti zajema slike vseh kamer na istim softwarom. Zato je bila logična izbira WebcamXP. Ko se je povečala hitrost internetnega priklopa na 120 down in 10 up (kaj hočeš, tako čudno razmerje ponuja UPC Telemach), se je porodila misel o povečanju resolucije. Vendar, kot je že napisano, mi v WebcamXP tega ni uspelo sproducirati. Poleg tega je WebcamXP procesorsko kar požrten, saj je sam zagon z eno kamero zasede 35% procesorske moči, vsaka nadaljna kamera pa še 25% zraven.

Torej je bila izbira sledeča: več programov, od katerih bo vsaka gonila svojo kamero.

Začne se z http://www.yawcam.com/ ali Yawam. Enostaven umesnik, predvsem pa omogoča neposreden dostop do Logitechevih driverjev in s tem iskoriščenje kamere v popolni resoluciji. Za shranjevanje ni problema, saj delujeta tako lokalno shranjevanje kot FTP. Če v nastavitvah odstranite še Motion detector in Show preview (ter omogočite le FTP ali File output), se procesorska poraba zniža na pod 5%. Tako sedaj deluje kot vremenska kamera na http://www.medves.si/webcamfull2.htm z zajemom na 5 sec.

Nadaljuje se z http://www.softpedia.com/get/Internet/WebCam/Move-Action.shtml MoveAction. To kamero uporabljam le za interni sistem (dnevnik) slik, bolje rečeno kot nek varnostni sistem. Enostaven umesnik, določimo le mapo shranjevanja in občutljivost motion detecta. Tudi ta je procesorsko nezahtevna.

Navdušun pa sem nad programčkom za zajem tretje kamere: http://dorgem.sourceforge.net/. Zadeva je nekoliko bolj komplicirana za nastavit kot prejšne, a je help odličen. Preseneča zelo nizka procesorska poraba, tudi če je vžgan jpeg streaming (le predhodno Firewallu dopovejte, da želite delati preko odprtega porta in tega omogočite tudi na routerju). Zajem slik poteka tako lokalno kot preko FTP, odlično deluje tudi motion detector.

Sedaj imam tako obešene na server štiri direktne kamere in iz prejšnega povprečja delovanja procesorja med 90 - 95 % sem padel na 20 - 25% s tem, da vremenska kamera deluje v resoluciji 960*720, ostale kamere pa dajejo enako 640*480 sliko. Ena izmed teh z razliko od prejšnih deluje celo kot stream server (veliko hitrejše zajemanje in posredovanje slike).

Kako je s stabilnostjo, še ne vem. Trenutno so zadeve v pogonu le štiri ure brez kakršnih koli problemov. Če bodo nastali, bom napisal, kako jih rešujem.

Se pa zahvaljujem tudi vsem, ki so mi pri tem vprašanju v tem topicu pomagali.

Dopolnilo: Seveda, če so štiri kamere, morajo biti štirje programi. Tako mi je pri opisu izpadel http://www.webcam2000.info/, Webcam2000. Tudi zelo enostaven program, ki pa se uporablja v času, ko imam svoje papige v voljeri pred hišo. Deluje v stream načinu, saj tako najhitreje vidim, kdaj je na obisku kateri od sosedovih mačkov.
« Zadnje urejanje: 08. Maj 2011, 21:35:03 od amedve1 » Prijavljen

amedve1
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-01-12
Sporočila: 109

Lokacija: Trbovlje

WWW
« Odgovori #7 dne: 09. Maj 2011, 20:04:31 »

Prva ugotovitev: Yawcam se obeša na gonilniku. Občasno izgubi kamero. Rešitev: v backgroundu vžgemo preview in zadeva se ne obeša več. Obremenitev procesorja se poveča za malenkost.
Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: