Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajePomoč pri izbiri VP in programske opreme
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri VP in programske opreme  (Prebrano 9890 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
jkp_brezovica
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5


« dne: 25. Oktober 2012, 14:03:28 »

Pozdravljeni,

vem da je že vse napisano, a žal nimam toliko časa, da bi prebral celoten forum in uotavljal prednosti in slabosti, zato bom napisal, kateri podatki me zanimajo, vas pa prosim za nasvet.

Trenutno "testiram" WMR88 z uporabo Cumulsa, ampak.....

1. zanimajo me podatki o temperaturi, možnost priklopa dodatnega senzorja za temperaturo in tudi prikaz (prenos) na računalnik iz obeh senzorjev (Cumulus tega ne omogoča)

2. zanimam me podatek o občutku mraza (torej z vplivom vetra)
3. podatek o trendu (dviganje ali padanje temperature °C/uro) tega mi Cumulus ne omogoča
4. padavine in ostali podatki kot je klasika pri vremenskih postajah

verjetno kak drug program omogoča prenos vseh podatkov na računalnik in naprej na internet, amapk kot pravim sem zelo omejen s časom, da bi se s tem igral.

Če je kdo tako prijazen pa mi poda kak nasvet oz kakšna kombinacija (postaje in programa) je dobra, da morda ne vržem stran WMR88, kateri program je najboljši oz prenaša vse  podate s postaje na računalnik kot je treba.

če ima kdo izkušnje s sezorji za padavine (ne šalčkami)

Hvala.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #1 dne: 25. Oktober 2012, 14:33:40 »

Edino za prvo vprašanje sem malo v dilemi......tudi pri sebi nisem našel opcije za prikaz dodatnega temp. senzorja.....postaja mi sicer to omogoča, ne vem pa če to omogoča WMR88....preberi papirje ki si jih dobil zraven.

Ostalo pa cumulus beleži vse, kar beleži postaja! icon_arrow Od občutka temp. z vetrom(windchill), trend dviga in spuščanja temp., padavine od jakosti(RR), urne, dnevne, mesečne, letne.....
Tudi prenos podatkov na internet omogoča.....tako da če testiraš, boš moral še malo bolj pogledat-prebrat vse skupaj, tega mi ne moremo namesto tebe icon_rolleyes
Že na osnovni plošči-prikaz cumulusa, imaš kompletno vse podatke za katere trdiš da jih ni icon_question

http://www.weeleyweather.co.uk/blog/?attachment_id=186  icon_arrow

Senzor za padavine pa dvomim da bi ti uspelo povezati s to postajo, pa tudi občutno dražji so kot kompletna tvoja postaja Grin


verjetno kak drug program omogoča prenos vseh podatkov na računalnik in naprej na internet, amapk kot pravim sem zelo omejen s časom, da bi se s tem igral.


Potem je škoda da imaš postajo, tudi ta zahteva svoj čas, to ni "igrača". Ni dovolj samo to, da postaviš in hola, imam svojo VP in podatke na netu..... icon_kava
« Zadnje urejanje: 25. Oktober 2012, 14:42:50 od max » Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #2 dne: 25. Oktober 2012, 21:52:13 »

Da razčistimo, vse kar si napisal da je problem, cumulus omogoča. Še več, zraven dobiš enostavno vremensko stran katero enostavno preneseš v internet, imeti moraš le prostor/gostovanje.

Katero verzijo uporabljaš? Stable 1.9.2 ali BETA 1.9.3?
V beta verzijah je podpora dodatnim senzorjem, vse se logira ter prikazuje z webtag-i

Za občutek mraza imaš dve možnosti, windchill ali apparent temperature, slednja uporablja vse parametre ( temp,hum,wind )
Trend temperature je seveda na voljo, ne vem od kje ti ideja da ni.

<#temptrend>  "The average rate of change in temperature over the last three hours".
ter
<#TempChangeLastHour>    "The change in temperature over the last hour"

Poleg tega si pa lahko enostavno sam preračunaš trend temperature za poljubno število minut, ur, dnevov, tednov..., nasvet je v javascriptu ter s pomočjo webtagov

Primer
<#RecentOutsideTemp d=1 h=1 m=1 > kar pomeni da prikaže temperaturo za 1 dan, 1h ter 1min nazaj.
Z javascriptom pa izvedes enostaven preracun...

Konec koncev, je pa itak vse lepo napisano na strani, samo prebrat je potrebno. Obstaja WiKi stran z veliko informacijami.
http://wiki.sandaysoft.com/a/Main_Page

Da postaviš vse to, boš potreboval kar nekaj časa.

Pa veliko sreče.


Prijavljen

jkp_brezovica
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5


« Odgovori #3 dne: 26. Oktober 2012, 07:48:42 »

hja,.... kritike na mestu

uporabljam cumulus 1.9.2, res je vse gor, ker sem na hitro spisal post, sem se pri nekaterih zadevah malo nerodno izrazil.... manjka mi trend v številčni obliki, ko se prenaša na internet, na internetu je sicer v trend prikazan v grafu, mislil sem pa da bi bilo dobro, če bi ga imel tudi v številčni obliki na prvi strani (na spletu), kot ga prikazuje cumulus. morda sem kaj spregledal. gre za to, da če dostopam do spleta preko GSM
na telefonu pač grafa ne vidim tako dobro kot številke (nimam telefona z extra velikim ekranom)

2. senzor temperaturo bi rad vtaknil v asfalt

bom poskusil še z beta verzijo.

sicer pa bi v prihodnje rad postavil še nekaj VP na različnih lokacijah (večinoma šolah, kjer je internet), katerih primarni namen je spremljanje vremena za potrebe zimske službe. zato bi rad vaše mnenje, če je kombinacija WMR88 in Cumulus zadostna, ali je pač bolje kubiti "malo" boljšo VP oz kak drug program.
Glede na to, da bi si druge VP postavljal na lokacijah, kjer načeloma nimam neomejenega dostopa (fizičnega),... to pomeni, da bi moral imeti zastavljeno zadevo tako, da bi delovala brezhibno, neodvisno (s čim manj izpadi) ker če nimam podatkov, mi postaja pač ne koristi, itak.
mogoče če kdo kaj napiše, na to temo.

hvala



Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #4 dne: 26. Oktober 2012, 08:28:35 »

Kontaktiraj Marka KOROŠEC iz DARS - izpostava Kozina. On je postavljal točno to na AC-jih.
Prijavljen
jkp_brezovica
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5


« Odgovori #5 dne: 15. Februar 2013, 15:33:12 »

Ok, spet se malo oglašam, zdaj pa res rabim pomoč

Ogledoval sem si postajo DAVIS Vantage pro2, pregledal katalog, v poštev bi prišle nakatere stvari in me zanim, če ima kdo kaj iskušenj s tem:

-weather envoy
-dodatni senzorji za vlažnost tal in temperaturna sonda
-v katalogu sem videl poljsko postajo (snočno napajanje)

na forumu sem prebral, da nekateri lahko te zadeve "ugodno" zrihtate, kaj od zgoraj neštetega je realno dobiti in za kak denar oz ali je kdo ki to pri nas uradno pordaja?

drug zadeva je, ali obstaja tudi kaka druga vremenska postja, ki naj bi omogočale te stvari kot jih DAVIS? za neko zmerno ceno.
Prijavljen
joze
Gost
« Odgovori #6 dne: 15. Februar 2013, 16:33:10 »

Jaz imam weather envoy, lahko rečem, da deluje brezhibno.
Seveda je to uporabno, če ne potrebuješ konzole.
« Zadnje urejanje: 16. Februar 2013, 10:31:38 od joze » Prijavljen
jkp_brezovica
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5


« Odgovori #7 dne: 15. Februar 2013, 23:25:09 »

ja konzola zame ni bistvena saj bo postaja dejansko "dislocirana" od moje pisarne, torej me zanimajo samo podatki, ki se zbirajo na strežniku oz so primerni za spletno pregledovanje.
Prijavljen
tomazsta
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1960-12-29
Sporočila: 1435


Lokacija: Rakitna 827m nv 5 km-> Krim; 19 km JZ-> Ljubljana

WWW
« Odgovori #8 dne: 16. Februar 2013, 10:34:16 »

Pozdravljeni !

Predlagam, da kupite postajo, ki ima IP data logger, ker potem ne potrebujete vremenskega računalnika, ki bi pošiljal podatke na internet. IP data logger imajo Davisove vremenske postaje. Ne vem, če še katare druge. Jaz imam na Rakitni Davis Vontage pro2, ventilirano. Imel sem poleg konzole tudi weather envoy, ki pa se skupaj s konzolo ni obnesel dobro. Verjetno zaradi motenj med konzolo in weather envoy-em. ki sta bila postavljena v neposredni bližini. Ko sem data logger prestavil na konzolo pa postaja deluje b.p.. Davis postaje so tudi zanimive za šole, ker se lahko za IP data logger dokupi dodatne licence in potem lahko on line spremlja podatke več uporabnikov hkrati ali pa podatke spremljajo na spletni strani vremenske postaje(http://www.weatherlink.com) lahko se spremlja tudi preko pametnih mobitelov. Zakaj se o vremenu ne bi spoznavali tudi v šolah? V kolkor boste postavili vremensko postajo, bi bilo dobro to objaviti na forumu in podatke prikazovati na spletu. Članek o DAVIS Vontage pro2 z IP data logerjem bo objavljen v januarskem mesečnem biltenu društva ZEVS.

Lp Tomaž
Prijavljen

VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si
jkp_brezovica
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5


« Odgovori #9 dne: 18. Februar 2013, 00:03:48 »

Hvala za tale nasvet.

glede na vse kar sem pregledal mi je najbolj blizu ta koncept http://www.rfid-f2f.eu/details.asp?id=1590 (predvsem zaradi snezorjev vlažnosti in temperature tal) vskaršno drugačno pridobivanje teh podatkov zna biti precej dražje, kot stane DAVIS postaja.

Denar seveda igra pomembno vlogo, pa ne da bi želel škrtariti ampak gre za nakup 3-4 postaj in mora zadeva upravičiti svojo ceno. Zelo zoprno bi bilo, da pri takem denarju kupiš nekaj kar potem ne prinese želenih rezultatov (pa še kdo bi me postrani gledal, v najbolješem primeru).

zanimivo mi je tudi to http://www.ambientweather.com/orscwmprwece1.html, verjetno pa je Oregon wmr200 bolj neprimerljiva z Davis vantage pro2

Tomaž, na vas pa se morda v prihodnje še kaj obrnem, v zvezi z vašo postajo na Rakitni.
Prijavljen
tomazsta
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1960-12-29
Sporočila: 1435


Lokacija: Rakitna 827m nv 5 km-> Krim; 19 km JZ-> Ljubljana

WWW
« Odgovori #10 dne: 18. Februar 2013, 00:11:42 »

Pozdravljeni !

Vse o Davis postajah si lahko preberete na povezavi :

http://www.davisnet.com/weather/index.asp

Dobro je zadeva tudi opisana na naslednji povezavi:

http://www.weatherstations.co.uk/index.htm

Če želite postajo videti v živo pa se le oglasite in vam pokažem in razložim kaj več.


Lp Tomaž
Prijavljen

VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: