Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumZnanost in reportažeVremenski reporter (Moderatorji: paradolf, ŠTROMAR)Razvoj fotogenične supercelične nevihte nad Dravskim poljem (12.6.2018)
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Razvoj fotogenične supercelične nevihte nad Dravskim poljem (12.6.2018)  (Prebrano 3631 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
krispy123
ZEVS napovedovalec
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1995-11-08
Sporočila: 9122


Lokacija: Bistrica ob Dravi 296 m.n.v (Dravska dolina)
Kristijan1964@gmail.com
« dne: 14. Junij 2018, 11:27:18 »

Torej na ta dan se je ponovno pričakovala možnost za nastanek supeceličnih neviht. Pogoji so bili odlični, a vseeno slabši kot v petek. Malo po 16.00 uri se odpravim v smeri proti Ptuju, ker je bilo nekako po rapid modelu za pričakovat tam v okolici vsaj eno močnejšo nevihto, medtem ko se bi, če bi ostal v Mariboru znašel na severni (najslabši) strani nevihtnih celic. Za it v Pomurje pa na ta dan ni bilo ravno časa. Se pa je zanimivo zelo lepo videl postopen razvoj supercelične nevihte ob prihodu nad Dravsko polje v trenutku, ko je nevihta prišla preko Slovenske Bistrice nad ravnino. Malo pred Ptujem je že bila precej fotogenična, lahko rečem ta je bila med top tri mojimi supercelicami kdajkoli poslikanih. Občutek pred prihodom te zadevice je bil naravnost magičen in noro adrenalinski. Ista nevihta je šla malo pred Mursko Soboto v obsežno nevihtno linijo (MSC).

Radarska slika.







Moj prvi postanek je bil pri Zlatoličju, kjer od daleč že opazujem nekaj sumljivih struktur.



V nadaljevanju nadaljujem svojo pot par km južneje do Slovenje vasi. Kjer pa se na daleč že vidi zelo lepo rob te supercelice, ki pa je bila še v fazi razvoja.





Grem še kakšen km južneje in se ustalim pri Hajdošah, ki mi nudijo odličen razgled proti zahodu-sz smeri, pravi balzam za oči v primerjavi z zaprto Dravsko dolino.





Supercelica zelo hitro pridobiva na svoji moči in tudi fotogeničnosti. Bom prilepil malce več slik, da se vidi tale postopen supercelični razvoj v tej reportaži.



image upload no compression





image upload no compression



Tukaj me je z brzinsko hitrostjo začel shelf cloud prehajati in je nadaljeval svojo pot proti Ptuju in Ormožu.



photo uploading



upload picture

Nekaj minut kasneje se odpravim proti Hajdini kjer sem skrijem pod črpalko in hkrati še naredim nekaj fotk.



Odpravim se na Ptujski grad z željo, da poslikam še supercelico iz druge strani.

picture hosting



Reportažo zaključujem z razgledom iz Ptujskega grada nad mestom in panoramo te impresivne nevihte.

upload photo



Lp.  Smiley
« Zadnje urejanje: 14. Junij 2018, 11:42:09 od krispy123 » Prijavljen

mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11797


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #1 dne: 14. Junij 2018, 12:18:37 »

Lepa supercelca buttrock
Prijavljen

Nanika1991
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 593


Lokacija: Ruše - 309 m.n.v.

« Odgovori #2 dne: 14. Junij 2018, 21:06:51 »

uuu krasna je. Sploh tiste fotke, ko je celica bolj od strani fotografirana npr. 10, 12, 13 (če se šteje brez radarskih)  love. Bravo!
Prijavljen
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1828


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #3 dne: 14. Junij 2018, 21:14:21 »

Tale reportaža pa se je brala, kot bi jo napisal po mojem nareku Smiley Izgleda, da smo imeli skoraj identično pot in še čudno je, da se nismo kje srečali. Amadej in jaz imava bolj ali manj identične fotke kot ti, le da se je najin lov nadaljeval še naprej proti Ormožu in na Hrvaško (kar se je že drugič v nekaj dneh izkazalo za napačno odločitev). Na južnem delu ni hotelo spravit skupaj nobene strukture več, na severu pa res lep shelf. Skratka, dobro ujeto!
Prijavljen
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1230


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« Odgovori #4 dne: 14. Junij 2018, 21:32:28 »

 icon_wink
Prijavljen

zevs.si
paradolf
Moderator
Cumulonimbus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11210


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #5 dne: 14. Junij 2018, 22:32:51 »

Tvoja najboljša do sedaj  icon_wink
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
krispy123
ZEVS napovedovalec
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1995-11-08
Sporočila: 9122


Lokacija: Bistrica ob Dravi 296 m.n.v (Dravska dolina)
Kristijan1964@gmail.com
« Odgovori #6 dne: 14. Junij 2018, 23:47:28 »

Hvala vsem.  icon_wink

Matic19: zanimivo res, da se nismo srečali ja. No morda pa drugič ob kakšnem dobrem setupu.
Prijavljen

krispy123
ZEVS napovedovalec
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1995-11-08
Sporočila: 9122


Lokacija: Bistrica ob Dravi 296 m.n.v (Dravska dolina)
Kristijan1964@gmail.com
« Odgovori #7 dne: 16. Junij 2018, 15:01:27 »

Še en kratek video pred prehodom te supercelice, naslednjič obljubim da bom naredil še en timelapse z drugim fotkičom.

https://www.youtube.com/watch?v=G2Ahm0fsa9k
Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: