Izdelava klime

(1/3) > >>

Thor:
 V nekaj minutah si lahko v teh vročih dneh izdelate klimo.Strošek je edino ventilator vse ostalo verjetno najdete doma.
Pazljivost pri izdelavi ni odveč,predvsem stiki ledu in ventilatorja.
Postopek izdelave je v nemščini,vendar je spodaj tudi video v angleščini(na dnu posode je lahko zamrznjena plastenka z vodo ali vložki za hladilne torbe).

http://www.monagoo.com/magazin/2014/04/oeko-klimaanlage-selber-bauen/

kripelj:
Sem delal to ene dve leti nazaj in ni bilo kaj dosti ucinka   :icon_mrgreen:

Thor:
 Zdaj bom še bolj premislil,če bi jo tudi sam poizkusil naredit ;D
Zanima me kako bi se pa obneslo,če bi dal noter res veliko zamrznjenih plastenk po možnosti kar v posodo od 10 ali 20l posode za barvo.Bi verjetno morda imelo velik učinek kot pri elektronski klimi.
Lahko kdo poizkusi,če bi delovalo? ;D

filak:
Jast sem probal z kilerjem in ventilatorjem od stoenke, noter sem pa zlil neko hladilno tekočino (ne spomnem se kako se ji reče). Rezultat je bil ta, da sem skuril usmernik. Je bil prešvoh  :shrug: Sem kupil pravo pa je mir.

Smučar:
Citiraj iz: Thor na 20. Julij 2014, 15:18:54

Zdaj bom še bolj premislil,če bi jo tudi sam poizkusil naredit ;D
Zanima me kako bi se pa obneslo,če bi dal noter res veliko zamrznjenih plastenk po možnosti kar v posodo od 10 ali 20l posode za barvo.Bi verjetno morda imelo velik učinek kot pri elektronski klimi.
Lahko kdo poizkusi,če bi delovalo? ;D

In kje boš dobil dovolj zmrznjenih plastenk oz. ledu? Tole ti stali ves led v max 1h in potem je konec zabave. Zmrzovalnik pa ni dovolj zmogljiv, da bi proizvedel toliko ledu. Poleg tega bo prostor z zmrzovalnikom vsaj toliko toplejši, kot boš ohladil svojo sobo.
Skratka pozabi. Tudi jaz sem vse sorte eksperimentiral, ampak ni učinka. Raje našparaj tistih 250€ za 2,5kW prenosno klimo in izpuh napelji skozi steno oz. zračnik.

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[#] Naslednja stran