Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumZEVS forumZEVS forum - prvi vtisiNasvidenje
Strani: 1 ... 3 4 [5] 6
Natisni
Avtor Tema: Nasvidenje  (Prebrano 113673 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
ribncan
Gost
« Odgovori #60 dne: 20. Avgust 2013, 19:14:08 »

Besede slovesa

Poslavljam se, ker nimamo skupnih pogledov na nadaljnje sodelovanje društva. Nismo imeli skupnih pogledov na to, kaj naj bo prioriteta društva. Še tisto, kar smo se dogovorili skupaj z napovedovalci in predsednikom (glede problema rednega osveževanja napovedi), se je le malokdo držal. Predsednika sem enkrat preko maila tudi opozoril na odhajanje kvalitetnih članov. Takrat mi je še dal vedeti, da se s tem kdo odhaja, ne bo ukvarjal. Je pa tudi res, da je danes pokazal nekaj zanimanja zato, ko sem mu rekel, da nameravam oditi. Po mojem mnenju se ne sme zatiskati oči pred tem dejstvom, o katerih eni tako radi govorite. Kolikor sem se uspel predvsem v teh dneh pogovarjati s temi, ki so že odšli, sem ugotovil da je problem predvsem v tem, da so željni sodelovanja, vendar se jih vseskozi "bremza" ali pa se njihov talent sploh ne odkrije. Moje mnenje je, da bi se moglo za vsak predlog, ki pride s katerekoli strani, na forum ali na portal objaviti poziv, kjer bi se konkretno predstavilo zamišljen projekt ter povabilo še druge k sodelovanju.  Mislim, da bi bilo to veliko bolje, kot, da se na forumu (največkrat v Plundri) kregamo ali je prav, da je senzor nameščen pol metra višje (kar bo morda kazalo samo za desetinko drugače kot sicer) ali pa ni prav. In najhujša kritika pride ravno iz ust člana upravnega odbora piskeca, ki mi je že nekaj dni prej priznal (in to dobesedno), da o vremenu nima pojma.
Samo, da smo si na nečem na jasnem. Nobenega ne krivim za njegov prispevek društvu, sploh ne. Prispevek vseh in vsakega posebej tudi vidim in cenim. Hočem le povedati, da je sedanja pot društva po mojem prepričanju napačna. Razhajamo se v bistveni zadevi, ki je potrebna za naše nadaljnje delo. Zato pa se poslavljam z iskreno željo, da boste v prihodnje bolj sledili zgoraj začrtani poti. Kako vam bo pa to ob že številnih odhodih za sodelovanje zelo pripravljenih članov to uspelo, pa tudi ne vem, oz. to ne bo moja naloga. Član Zevsa bom prenehal biti s koncem leta, ko mi poteče tudi članarina, verjetno takrat bom prenesel postajo tudi na drug strežnik.

Da pred odhodom še razčistim določene stvari:
Debata glede postavitve senzorjev moje vremenske postaje je prešla v temo, kdo kaj naredi za društvo s ŠTROMAR-jevim stavki:« Vsa debata, ki jo je s svojim odzivom na dobronamerne pripombe izzval @ribnčan je popolnoma brezpredmetna in izguba časa. Res bi bilo bolje, ko bi nekateri svojo energijo raje uporabili za kaj bolj uporabnega - konkretno le eden od enajstih članov foruma, ki so pisali v tole temo je recimo oddal svoj glas za fotografijo meseca julija. Ja ne boste verjeli tudi izbira fotke meseca je projekt ZEVS, posledično je nadaljni projekt, ki izhaja iz tega vsakoletni koledar ZEVS.«
Da je izguba časa se strinjam, ker sem že na začetku napisal kaj in kako pa jaz razmišljam (čisto dobronamerno), vendar nekateri niste hoteli prenehat, zato sem tudi jaz vztrajal. Saj bi jaz lahko postavil senzorje tudi na višino 2 m in bi bil mir, ampak tega nisem hotel storiti, ker sem želel razčistiti eno stvar, ki bi morala biti bistvena za delovanje našega društva in sicer: "Ali bo Zevs vse svoje moči namenjalo članu, ki je malo kršil standarde postavitve senzorjev in bo s tem imel mogoče za 0,1 stopinjo C drugačne meritve, kot bi jih imel sicer, ali pa bomo vse te moči namenili za nadaljnji razvoj društva (kot to počnejo Crometeojevci)." Mislim, da bi si z izbiro druge možnosti preprečili tudi odhode nekaterih zelo kvalitetnih članov in s tem tudi padec kvalitete foruma.
Še bolj vroča debata se je po zaklenitvi teme na forumu preselila preko zasebnih sporočil in majlov, izval pa jo je Piskec, ko je meni in Mateju poslal mail z naslovom: »Od junaka do bedaka«. Sami presodite, kako bi vam zdelo, če bi od UE Zevsa dobili tak mail. Mene je to zelo prizadelo. Prav bi bilo, da bi piskec zaradi tega sprejel odgovornost in odstopil ter odšel in ne vnaprej polemiziral, ker tak nivo komuniciranja s strani vodstva društva ni niti najmanj primeren, ampak ker se več kot očitno tole ne bo zgodilo, odhajam jaz.
Ne zdi se mi primerno, da bi piskec že zaradi dejstva, da je senzor pol metra višje, uvrstil med nezanesljive, kakor mi je napisal na mail. Naj pa vseeno na tem mestu pohvalim predsednika, da se ni vmešaval v debato in je poiskušal stvar rešiti v ozadju. Vendar kljub temu mislim, da zaradi različnih stališč, ki jih imam jaz in  "jedro društva Zevs" za razvoj društva pomembnih zadevah, naše sodelovanje ni več možno ter se zato poslavljam. Poleg tega pa moram vse moči usmeriti v študij, ker sem to leto študij kar malo zapostavljal.
Moram reči, da je bilo moje sodelovanje z marsikaterim od vas povsem korektno in zelo prijateljsko, zato mi je po eni strani težko, da odhajam, po drugi pa upam in verjamem, da bom, ne glede na mojo odločitev, s temi ohranil tak odnos tudi vnaprej.

Prosim, da spoštujete mojo odločitev ter kljub tem dogodkom, ki so se dogajali, društvu želim vse najboljše.

Rok
Prijavljen
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11801


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #61 dne: 20. Avgust 2013, 20:27:10 »

Rok,želim ti veliko uspeha ter novih izivov še naprej. Škoda da se najino sodelovanje zaključuje,še posebej ko smo imeli v planu prenovit portal. Ampak nisi ti kriv za to situacijo in to odločitev spoštujem.Jaz še zaenkrat bom ostal v tem društvu pa čeprav me je izjava piskeca prizadela oz se to stori na kulturen način,tako kot je to storil predsednik. Mogoče se tudi pridružim vama z Gregorjem na portalu vreme.slo.si ter odperemo še forum,bom še razmislil.

lp
Prijavljen

medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #62 dne: 20. Avgust 2013, 20:31:19 »

Rok,želim ti veliko uspeha ter novih izivov še naprej. Škoda da se najino sodelovanje zaključuje,še posebej ko smo imeli v planu prenovit portal. Ampak nisi ti kriv za to situacijo in to odločitev spoštujem.Jaz še zaenkrat bom ostal v tem društvu pa čeprav me je izjava piskeca prizadela oz se to stori na kulturen način,tako kot je to storil predsednik. Mogoče se tudi pridružim vama z Gregorjem na portalu vreme.slo.si ter odperemo še forum,bom še razmislil.

lp

Prenova portala kljub zapletom teče dalje.

lp, Marko
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1230


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« Odgovori #63 dne: 20. Avgust 2013, 21:38:02 »

 Žalostno,da zapuščajo vremensko društvo uporabniki,ki so dosti svojega časa namenili njemu,ga podpirali,pisali prispevke,ter se z drugimi uporabniki skupno izobraževali o vremenu in predvsem družili.
Ali res nebi nekako našli skupno rešitev katera bi ugajala vsakomur?
Če se ne najde je posledično manj prispevkov,zapuščanje nekaterih dolgoletnih članov,zapuščanje uporabnikov foruma,privržencev vremenskega društva Zevs,mladih upov od katerih se lahko kdo kaj nauči,prijateljev... icon_rolleyes
Prijavljen

zevs.si
gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-09
Sporočila: 9072


Lokacija: Rudnica (405 m.n.v.), bližina Podčetrtka

Email
« Odgovori #64 dne: 20. Avgust 2013, 21:47:23 »

Res škoda, da tako ploden član odhaja zaradi 0,5 metra.

Ribnčan, hvala za tvoj trud in veliko sreče v bodoče!
Prijavljen

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9665


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #65 dne: 20. Avgust 2013, 21:53:31 »

Rok, morda bi moral še malo prespati, preden si sprejel dokončno odločitev.
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #66 dne: 20. Avgust 2013, 22:20:20 »

Ah, križana gora, zdaj sem pa jaz kriv za vse. Ok, pa sem rade volje kriv, če s tem branim standarde.

Ta debata je zame zelo pomembna, ker kaže na to, da si nekateri krojijo tudi standarde po svoje. Kako bi bilo šele pri čem drugem! In to ni nepomebnega pol metra, kakor bi nas radi prepričali, temveč je na tnalu ves skupek standardov, ki delujejo v meteorologiji!

Če senzor ni po standardih pač ne more bit uvrščen med "pravilne", "zanesljive" res ne vem kaj je treba tukaj motovilit in se spraševat in pritiskat in odhajat zaradi tega. Pojma nimam, kaj se greš in kaj ti je teh pol metra tako groznih. Postavi tako, kot imajo vsi ostali, pa bo, nič se ni treba pritoževat, se jajcat in kar naprej odhajat.

Tole spodaj pa je povsem ena druga stvar, ki je jaz nisem obelodanjal na forumu. To si ti zdaj privlekel na dan in lahko tudi kako rečemo na to.

Še bolj vroča debata se je po zaklenitvi teme na forumu preselila preko zasebnih sporočil in majlov, izval pa jo je Piskec, ko je meni in Mateju poslal mail z naslovom: »Od junaka do bedaka«. Sami presodite, kako bi vam zdelo, če bi od UE Zevsa dobili tak mail. Mene je to zelo prizadelo. Prav bi bilo, da bi piskec zaradi tega sprejel odgovornost in odstopil ter odšel in ne vnaprej polemiziral, ker tak nivo komuniciranja s strani vodstva društva ni niti najmanj primeren, ampak ker se več kot očitno tole ne bo zgodilo, odhajam jaz.

Moj email je bil le odgovor na žalitve nekoga drugega. Če kdo misli, da bom trpel obrekovanja in nesramna namigovanja, se je malce zmotil. Email je bil še zelo prijazno sredstvo odgovora. Kakšen bolj zoprn človek bi lahko hitro uporabil razpoložljiva pravna sredstva, saj je bila žalitev osnovana na govoricah brez dejstev torej je bila povsem navadno obrekovanje. Z "junakom" sem bil še zelo prijazen.

In ja, sprejemam celo odgovornost zato. Lahko jo nesem tudi na kakšno višjo instanco, če se bodo taka obrekovanja in nesramne žalitve še pojavljale. Mimogrede in lahkega srca.

Tebe je prizadelo, ubogi fant. To, da se pa o meni trosi laži, je pa ok, a ne? Jaz se ne bi smel branit, kajne? Lepo bi moral biti tiho in ti skozi prste gledat in ti kimat, da imaš vse pravilno postavljeno.

Vse je nekaj prizadelo... Meni pa ni ali kaj? Mene pa žalitve ne prizadanejo? O meni pa lahko govorite, kar hočete?

Kolikor se spomnim, sem ti poslal tudi spisek vprašanj, na katera mi nisi še odgovoril. Od tebe še zdaj nisem prejel nobenih dejstev le namigovanja, splošne ugotovitve, obrekovanja in... nič.

Sploh pa nimam pojma, zakaj sem jaz zdaj tu na udaru. Kaj sem drugega naredil kot zagovarjal - in to lepo, razumsko, nič žaljivo, nič osebno - standarde, ki veljajo v meteorologiji. To je dejstvo - je vse lepo na forumu, kar poglejte. Potem pa se je name usulo, da izkoriščam člane, izkoriščam Zevs, služim na plečih ubogih članov, da sem skratka najhujši od najhujših. In kar naenkrat sem največji krivec v vseh debatah, čeprav me drugi napadajo, jaz pa se le branim. Res ne morem drugega reči kot WTF?! Se vam je že čist zmešalo?

Meni se vse tako zdi, da se mene in razmere le izpostavlja kot krivca, medtem ko je razlog odhoda povsem nekje drugje. In to je žalostno, ker je do skrajnosti hinavsko.

Prijavljen

hrošč
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1173


Lokacija: Ljubljana, Bežigrad

« Odgovori #67 dne: 21. Avgust 2013, 13:52:15 »

V vaše spore se ne mislim vpletati, mi pa da misliti, zakaj je toliko dobrih in poznavalskih članov v zadnjih letih zapustilo forum. Ok, eden, dva, se skregaš, ampak številka je malo večja. Nekaj torej ne štima in s tako situacijo portal in forum pač nima prihodnosti, saj po drugi strani tudi nekega priliva "mladih upov" ni opaziti.
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #68 dne: 21. Avgust 2013, 14:48:51 »

V vaše spore se ne mislim vpletati, mi pa da misliti, zakaj je toliko dobrih in poznavalskih članov v zadnjih letih zapustilo forum. Ok, eden, dva, se skregaš, ampak številka je malo večja. Nekaj torej ne štima in s tako situacijo portal in forum pač nima prihodnosti, saj po drugi strani tudi nekega priliva "mladih upov" ni opaziti.


Priznam, da včasih ne sledim, zato bi prosil, da to kdo pove: kdo so ti dobri in poznavalski člani, ki so odšli?
Prijavljen

mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11801


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #69 dne: 21. Avgust 2013, 17:00:24 »

Ciklon,Župmart,Twister,Korošec,Valter,pihe,zdaj Rok ter še nekaj jih je.
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #70 dne: 21. Avgust 2013, 17:42:43 »

Ciklon,Župmart,Twister,Korošec,Valter,pihe,zdaj Rok ter še nekaj jih je.

Hmmm. Ampak nekateri tudi gredo, kar tako. Ne zato, ker so se skregali ali ker je vodstvo ZEVS slabo (kar bi radi vsi nekako dokazali), gredo, ker počnejo še kaj drugega, neha jih zanimat, imajo druge plane, gredo h konkurenci objavljat. Milijon razlogov.

Za ene par točno vem, kaj bi morali naredit, da bi jih obdržali - s foruma bi morali vržt ven vse, ki so mlajši od cca. 25 let. Pa tega nismo naredili. Kar je bila morda napaka, ker nam zdaj to te isti očitajo.

Malo šale, da se ne bo spet kdo razburjal. Čeprav je v tej šali tudi precej resnice.

Prijavljen

ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9665


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #71 dne: 21. Avgust 2013, 17:47:24 »

Ciklon,Župmart,Twister,Korošec,Valter,pihe,zdaj Rok ter še nekaj jih je.

Župmart, pihe - sta še vedno aktivna in prisotna na forumu, le objavljata malo manj, v življenju so občasno tudi važnejše stvari od vremenskega foruma
Ciklon,Walter - sta šla na svoje in furata svoj portal, kjer jima nihče ne komadira in delata kar hočeta, občasno tudi malo mimo....
Twister - na forumu ne sodeluje, več ali manj redno pa se udeležuje društvenih srečanj
« Zadnje urejanje: 21. Avgust 2013, 17:49:06 od ŠTROMAR » Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #72 dne: 21. Avgust 2013, 18:24:28 »

Župmart je zelo uspešen mlad fotograf, ki se vse bolj uveljavlja tudi v tujini (Bil na 2 njegovih odličnih razstavah, kar pojdite ga pogledat kdaj; med drugim je tudi sprejel prošnjo VD ZEVS, da bo član komisije, ki bo pripravljala Foto razstavo članov VD ZEVS);
TWISTER - s Tađikijem sta imela zelo uspešno predstavitev fure po Ameriki in Tornadolandiji (srečanje članov VD ZEVS in drugih ljubiteljev vremena, Soriška planina 2011).

lp, Medovreme
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11801


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #73 dne: 21. Avgust 2013, 18:29:14 »

Pozabil si da je Župmart prisoten na Ciklon portalu in da Zevs za njega ni več preveč pomemben. Twister na srečanjih ga nisem opazil vsaj na treh kar sem bil jaz. Verjamem da so v živlenju pomembnejše stvari od vremena. Ja res je fajn narest svoj portal,da ti ne solijo preveč pameti,zato pa mene vleče na portal vreme.slo.si ,kjer imajo že zelo veliko obiskovalcev ,dnevno tudi nad 2000.. Na fb pa kar 14000 ,kaj pa Zevs ,mogoče 100 shrug ;

Aja pa še Domčka ustanovitelja biltena ter Mraza ter ,kar nekaj vidnih članov. Ter korošec na to mi nista odgovorila ter capilatusa vsi ti ,ki imajo nekaj oz veliko znanja. Capilatus je marsikaj zanimivega povedal ,ampak nima smisla več debatirat,ker ne bo konca in kraja.Ne smemo se slepiti,marsigdo ne vidi v tem društvo potenciala. Zdaj pa dosti da se pa ne bo tema preveč razvnela.
« Zadnje urejanje: 21. Avgust 2013, 18:38:13 od mat89 » Prijavljen

Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #74 dne: 21. Avgust 2013, 18:53:01 »

Dovolim si, da še jaz dodam dva, tri stavke k zadnjemu dogajanju:
Prvi korak k izboljšanju odnosov na forumu je, da poskušamo razumeti, zakaj se nekateri tako obnašajo oziroma so takoj užaljeni.
V glavnem gre predvsem za mlajše uporabnike tega foruma, ki se velikokrat zaradi tega ali onega razloga počutijo ogrožene, nimajo zaupanja vase, ne spoštujejo sebe in posledično ne drugih. Kot vsi ljudje želijo biti sprejeti in cenjeni, vendar se v življenju nekako še niso naučili načina, kako bi to dosegli.
Nasvet za vse tukaj sodelujoče: ne jemljite stvari preveč osebno, nadzorujte  svoje občutke – jeza, ogorčenje, užaljenost vas ne bodo pripeljali do želenega cilja! S tem načinom si boste samo nakopičili probleme skozi življenje.

Verjamem pa,da se boste še mnogi vračali sem gor, kakor se je "vremenski stručko" Capillatus  buttrock

.................. Odhajam zaradi sebe in ne zaradi kakršnegakoli posameznika. Z vsemi sem se dobro razumel.

Še vedno bom precej vremensko in predvsem nevihtno aktiven, toda nekje drugje. Tukaj nikoli več.

Naj vam bo vreme vedno naklonjeno.

LP

Zarečenega kruha se največ poje  icon_mrgreen Od takrat dalje se je oglasil še natanko 840 krat. Pa da ne bo kdo narobe razumel, prav veseli smo njegove vrnitve, pa tudi če le ob določenih letnih časih. Njemu in njim podobnim samo  praise praise Brez ZEVS- a nam živeti ni icon_haha Kje pa lahko Slovenec iz prve roke najprej dobi informacije iz vremenskih zanimivih pojavov - največ na forumu ZEVS, pa če je komu prav ali pa ne. Z veseljem pa tudi kdaj pa kdaj sam pogledam na kak drug vremenski portal, zakaj pa ne.

Lep vremenski pozdrav  Wink,

Robert
Prijavljen

Strani: 1 ... 3 4 [5] 6
Natisni
Pojdi na: