Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumZEVS forumProblemi - napake - predlogiForum: napake in predlogi
Strani: 1 ... 51 52 [53] 54 55
Natisni
Avtor Tema: Forum: napake in predlogi  (Prebrano 532708 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
krispy123
ZEVS napovedovalec
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1995-11-08
Sporočila: 9132


Lokacija: Bistrica ob Dravi 296 m.n.v (Dravska dolina)
Kristijan1964@gmail.com
« Odgovori #780 dne: 18. November 2023, 20:56:51 »

Če kdo mene vpraša sem mnenja, da se je treba posvetiti bolj ali ne samo forumu. Namreč tukaj je vse skupaj najbolj aktivno in zanimivo gledalcem/članom. Nimam sicer nič proti če ostane portal isti ali pa se posodobi.
Prijavljen

maestro
Uprava ZEVS
Stratokumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-17
Sporočila: 3324


Lokacija: Bohinj (Bohinjska Bistrica) 507m.n.v.
klemen.crnko@yahoo.com
WWW
« Odgovori #781 dne: 19. November 2023, 21:10:18 »

@ Komar, že leta nazaj smo na zborih poizkušali (mislim da vsako leto) , pozivali na "nov veter", ki bi bil pripravljen prevzeti vajeti ozadja fouma/portala, celo na fb smo nekaj sprobavali z objavami..
Dejstvo pa je, spomladi se moramo dobiti, in malo "udariti" po mizi za nadalni obstoj in razvoj.
Prijavljen

VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #782 dne: 20. November 2023, 11:08:09 »

Pozdravljeni,

rešiti moramo predvsem 3 ključne zadeve, prvi dve sta tehnični:

1. prenova foruma in popolni prenos produktov na zunanjega ponudnika, s tehničnim nadzorom člana/ov društva ZEVS (do sedaj urejal piskec);
2. ukinitev portala ZEVS in nadomestitev z lažjo in boljšo različico z osnovnimi vsebinami;
3. volitve novega vodstva društva ZEVS v letu 2024; vizija, kako naprej.

lp, Marko Premelč
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9665


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #783 dne: 20. November 2023, 11:14:21 »

PRESTAVLJENO IZ ANKET!

Citiraj iz: Tminc na 20. November 2023,

Moji predlogi glede foruma in portala:

Portal
------
Če bo društvo ZEVS nadaljevalo svoj obstoj, je portal potreben. Vsebine, ki bi jih jaz predlagal:
* podatki o društvu ter namen
* ohraniti aktualne vremenske podatke, kot so zdaj Map4view
* vremenska napoved
* how-to stran z okvirnimi navodili pri postavitvi postaj ter arhiviranju in obdelavi podatkov
* vkolikor so na voljo, bi bili zanimivi tudi arhivski podatki naših postaj, kjer bi lahko risali vremenske parametre skozi leta
* ostale stvari (bilten, itd.)

Jaz bi torej portal priporočil kot referenco za nove uporabnike/člane, ki iščejo informacijo o postavitvi postaje ter ostale splošne informacije. Tega je po spletu sicer veliko, ne stane pa dosti, da imamo to tudi v slovenščini in podrobneje razloženo.


Forum
------
Vsebine so načeloma OK, tehnologija je malček zastarela, vendar funkcionira (ne vem pa, koliko vzdrževanja to zahteva).
Lažje bi bilo, če so določene tematike (npr. podrobnejša napoved) na voljo na portalu. Forum mogoče ni najlažje dostopno mesto, sploh ker veliko ljudi dostopa z mobilnih naprav.
Diskusija o rezultatih modelov se mi zdi zanimiva, dokler ne zaide v kakšno smer.
« Zadnje urejanje: 20. November 2023, 11:21:38 od ŠTROMAR » Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11801


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #784 dne: 20. November 2023, 12:11:11 »

Pozdravljeni,

rešiti moramo predvsem 3 ključne zadeve, prvi dve sta tehnični:

1. prenova foruma in popolni prenos produktov na zunanjega ponudnika, s tehničnim nadzorom člana/ov društva ZEVS (do sedaj urejal piskec);
2. ukinitev portala ZEVS in nadomestitev z lažjo in boljšo različico z osnovnimi vsebinami;
3. volitve novega vodstva društva ZEVS v letu 2024; vizija, kako naprej.

lp, Marko Premelč

Zarad mene se lahko portal pusti ali obnovi. Vsekakor ga nebi ukinil, saj se potem izgubi foto galerija, ki je zahtevala z moje strani ogromno vloženega časa. Pa tudi bilteni nebi bili več dostopni. Glede koliko je prisotnih na forumu, sploh v zimskem času, boste našli kandidate, ki bodo pomagali pri prenovi.
Prijavljen

komar
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-10-13
Sporočila: 2012


Lokacija: Radovljica (491 m.n.v.)

« Odgovori #785 dne: 20. November 2023, 17:16:44 »

Bolj ko prebiram mnenja in glasovanje ostalih, bolj se mi zdi, da sem s svojim predlogom, da se debata glede portala zamakne za 5 let, kar dobro zadel. V tem času bi se pa že javil kakšen junak.

Moja želja je, da bi na portalu:

- z enim klikom dobil na zaslon vse podatke o društvu
- z enim klikom dobil na zaslon vse satelitske slike (z možnostjo povečave)
- z enim klikom dobil na zaslon vse radarske slike, radarske animacije in akumulacije
- z enim klikom dobil na zaslon vse spletne kamere (z možnostjo povečave)
- z enim klikom dobil na zaslon vse vremenske karte in napovedi za naslednjih deset dni

Kar je zapisano v petem odstavku, je že na forumu (vedno pa obstaja možnost izboljšanja), ostalo je pa bolj tako tako oz. se je nekje zataknilo
« Zadnje urejanje: 21. November 2023, 21:42:50 od komar » Prijavljen
komar
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-10-13
Sporočila: 2012


Lokacija: Radovljica (491 m.n.v.)

« Odgovori #786 dne: 26. November 2023, 22:48:21 »

Kakršnakoli bo že odločitev odgovornih, upam, da bo vsaj glede portala hitra. Glede na vmesne rezultate ankete odločitev ne bi smela biti težka.
Prijavljen
komar
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-10-13
Sporočila: 2012


Lokacija: Radovljica (491 m.n.v.)

« Odgovori #787 dne: 27. November 2023, 13:52:09 »

Lažje bi bilo, če so določene tematike (npr. podrobnejša napoved) na voljo na portalu. Forum mogoče ni najlažje dostopno mesto, sploh ker veliko ljudi dostopa z mobilnih naprav.
A si lahko malo bolj konkreten, prosim? Imam namreč občutek, da imaš v mislih predvsem mene. angel Kakšnih uradnih podatkov o dostopnosti preko naprav nimam (anketa?), a osebno sem zadnje čase redko na forumu preko starega mobilnega telefona, a kadar sem, pa nimam več toliko težav kot nekoč (hitrost, stroški). Veliko je bilo že storjenega v tej smeri, če ima pa še kdo probleme, naj pa sporoči, mogoče kdo lahko kako tudi pomaga.
Prijavljen
Tminc
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 629

Lokacija: Tolmin

WWW
« Odgovori #788 dne: 27. November 2023, 21:38:46 »

Gre se izključno za praktičnost uporabe: jaz velikokrat uporabljam mobitel za kaj prebrat in forum ne podpira ravno responsive designa. Zato je malo okornejše drsati sem in tja. V rubriki napoved je veliko uporabnega materiala in bi bila neka responsive oblika precej prijaznejša za skrolanje gor in dol.
Obstajajo forumi tipa "discourse", ki so zelo prijazni mobilnim napravam, vendar bi bila tranzicija verjetno prezahtevna. Zato pa bi mogoče neka bolj ali manj fiksna oblika na portalu bila lepše berljiva; govorim izključno za stvari, ki imajo več ali manj statično obliko. Obstoječi forum pa je čisto ok.
Ne gre se za kakršnokoli cikanje koga, počasno nalaganje ali karkoli drugega, zgolj predlog za olepšavo/olajšavo/izboljšavo :-)
Prijavljen
maestro
Uprava ZEVS
Stratokumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-17
Sporočila: 3324


Lokacija: Bohinj (Bohinjska Bistrica) 507m.n.v.
klemen.crnko@yahoo.com
WWW
« Odgovori #789 dne: 28. November 2023, 09:58:34 »

Ideje so, kot ponavadi. Pa je kak kandidat, ki je pripravljen tehnično pomagati oz prevzeti vajeti od Piskeca?
Prijavljen

VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9665


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #790 dne: 28. November 2023, 22:29:39 »

@ Komar, že leta nazaj smo na zborih poizkušali (mislim da vsako leto) , pozivali na "nov veter", ki bi bil pripravljen prevzeti vajeti ozadja fouma/portala, celo na fb smo nekaj sprobavali z objavami..
Dejstvo pa je, spomladi se moramo dobiti, in malo "udariti" po mizi za nadalni obstoj in razvoj.

Nekje imam v spominu, da imamo na forumu celo člana, ki je/ali naj bi bil celo Skrbnik Portala VD ZEVS!
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
komar
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-10-13
Sporočila: 2012


Lokacija: Radovljica (491 m.n.v.)

« Odgovori #791 dne: 29. November 2023, 14:36:10 »

Pa je kak kandidat, ki je pripravljen tehnično pomagati oz prevzeti vajeti od Piskeca?

Žal ne. So vsi v temi Smeh in solze 2023. icon_lol
Prijavljen
maestro
Uprava ZEVS
Stratokumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-17
Sporočila: 3324


Lokacija: Bohinj (Bohinjska Bistrica) 507m.n.v.
klemen.crnko@yahoo.com
WWW
« Odgovori #792 dne: 29. November 2023, 20:57:47 »

Jst se bojim, če se ne bo našel kak nov kandidat, da imamo s časom samo dve opciji:
1: Najslabša : zadeva "umre"
2: Zunanji urejevalec, kar je pa povezano s stroški...
Prijavljen

VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #793 dne: 30. November 2023, 17:11:34 »

Nekje imam v spominu, da imamo na forumu celo člana, ki je/ali naj bi bil celo Skrbnik Portala VD ZEVS!

Zdravo,

bilo je več skrbnikov, a se je stvar izrodila iz različnih vzrokov.

lp, Marko
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
komar
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-10-13
Sporočila: 2012


Lokacija: Radovljica (491 m.n.v.)

« Odgovori #794 dne: 01. December 2023, 00:12:04 »

Saj na Firefoxu portal sploh ni (več) tako zelo počasen, samo še kakšnih 20 sekund traja naložitev. Več teksta pa manj slik?
« Zadnje urejanje: 02. December 2023, 00:03:57 od komar » Prijavljen
Strani: 1 ... 51 52 [53] 54 55
Natisni
Pojdi na: