Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeSplošnoAli je človek krivec za globalno segrevanje?
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Ali je človek krivec za globalno segrevanje?  (Prebrano 7168 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
too24232
Gost
« dne: 05. September 2008, 08:42:16 »

Glede na burne razprave glede tega pojava, sem se odločil še za eno anketo. Napišite tudi nekaj ukrepov, kako naj bi se prilagodili (če seveda menite, da je to sploh potrebno) novim vremenskim razmeram, če seveda vanje verjamete! Vljudno vabljeni k sodelovanju! icon_wink
Prijavljen
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5516


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #1 dne: 05. September 2008, 09:12:52 »

Glasoval sem za naravni pojav. Nisem pa seveda 100% prepričan. Sem pa prepričan, da je brez smisla vlagati miljarde za poskus preprečitve segrevanja, ker po mojm tega ne moremo preprečiti. Poleg tega mislim, da ne bo nekih veliko večjih katastrof zaradi morebitnega segretja za kakšno stopinjo, dve.
Raje te miljarde vložiti v preprečitev onesnaženja s težkimi kovinami, pesticidi in ostalim sr... ter prilagoditve na morebitno toplejše vreme; pri nas v glavnem trdnejše strehe, selitev smučišč v višje predele, protitočne mreže na poljih in zamenjava poljščin s sušoljubnimi vrstami, ureditev namakanja. Po mojm zanemarljivi stroški v primerjavi s proti CO2 gonjo.
Prijavljen
gregaM
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 86


Lokacija: občina Loška dolina, Podcerkev

« Odgovori #2 dne: 05. September 2008, 11:53:26 »

Glasoval za naravni pojav in hkrati se strinjam s komentarjem Smučarja. Te investicije bi več doprinesle kot trošenje denarja za nekaj, kar ni 100% dokazljivo. - da ima človek vpliv na spreminjanje podnebja.

Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #3 dne: 05. September 2008, 13:41:24 »

Naravni pojav AMPAK ta vrhunec se vleče že predolgo, potrebno je zavit navzdol  icon_biggrin
Prijavljen

ŽUPMART
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-12-20
Sporočila: 2161


Lokacija: Ljubljana
Sneg in nevihte so zakon

nejc.trampuz@hotmail.com
Email
« Odgovori #4 dne: 05. September 2008, 14:40:38 »

Sam ne vem kaj bi glasoval, ker sem premalo podkovan v tej smeri. Bi pa dal komentar na anketo, ker tu te sprašuje po mojem mnenju, to da znanost ni enotna pa je dejstvo in ne le moje mnenje, tako da ta odgovor ni na mestu. Mislim, da bi bila anketa boljša braz tega odgovora.
Prijavljen
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5516


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #5 dne: 05. September 2008, 15:01:04 »

Poleg tega je tudi odgovor NE čuden. Če GS ni povzročeno s strani človeka je to itak naravno povzročeno. Se podvajajo odg..
Prijavljen
florjo
Gost
« Odgovori #6 dne: 05. September 2008, 16:18:23 »

NE VEM! Ja kako naj se pa sploh opredelim?
V poplavi mnogih informacij je danes prava umetnost izbrati prave.
Novinarjem že dolgo ne zaupam več in jih jemljem zgolj kot slabo zabavo.
Tudi znanstvenim, strokovnim krogom vedno težje zaupam. So vse preveč ozko usmerjeni.
Objektivnost, doslednost in natančnost so vedno bolj tuji pojmi. Namesto sodelovanja najdemo tekmovalnost.
Moti me tudi vsevednost današnje družbe. Je tako težko izraziti kakšen dvom?

Je pa tu še kmečka logika. Poglejte malo okoli sebe.
Mislim da se od svojega bistva (narave, del katere smo) vedno bolj oddaljujemo.
ODNOS je besedica, ki jo danes vse težje razumemo. Odnos do vsega! Napredek nam je omogočil
veliko boljše življenje, toda z njegovim prekomernim izkoriščanjem spodkopavamo svoje korenine.

Konec koncev pa, zemlja kot planet si bo vedno opomogla. Razne spremembe so lahko usodne le za žive organizme na njej.
Mogoče smo le še ena ponesrečena pot evolucije, ki na vrhuncu moči uniči samo sebe. Lahko pa nam je dano, da kot prvi spremenimo naravni potek dogajanj. Kdo bi vedel. V zadnje sicer dvomim, saj je naše razumevanje stvari še vedno precej primitivno. Narava nas tudi danes navdušuje z svojim čudovitim ustrojem in vse kar smo dosedaj ustvarili je zgolj na nivoju raznovrstnih manipulacij z njo. Premnogih stvari še vedno ne razumemo.

Precej pesimistično gledanje, kajne. Toda kaj hočem, tako razmišljam, ko naletim na omenjena vprašanja.
Svet je zaplul v neko čudno smer, z katero se ne strinjam. Sam sem izbral drugo, mogoče težjo, a zame pravo.
Naravo občudujem, do nje gradim določen odnos poln spoštovanja in jo hkrati skušam tudi razumeti. V tem neizmerno uživam. Današnji največji hit - globalno segrevanje - podpiram zgolj z enega vidika. Ponovno nam namreč vrača odnos do določenih pomembnih stvari. Čim prej naj najdejo dokaze o segrevanju, lahko se jih tudi izmislijo. Tako se bomo namreč ljudje prisiljenu učiti odgovornosti do našega planeta. Pri tem mi je čisto vseeno, kaj se dejansko dogaja. Precej ekstramno razmišljanje, kajne. K sreči pa opažam, da ni le moje. Vedno več nas je in to me veseli.

En lep pozdrav vsem


p.s.: Zgoraj napisano jemljite zgolj kot bolj ali manj nepomembno mnenje posameznika in si zaradi njega nikakor ne dovolite pretiranega razburjanja.  icon_wink
Prijavljen
alan
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-11-02
Sporočila: 705


Lokacija: Komenda

Email
« Odgovori #7 dne: 05. September 2008, 20:40:52 »

Gre za naravni pojav, po mojem pa tud mal prispeva človek, mapak res malo. icon_wink
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #8 dne: 05. September 2008, 21:59:15 »

Itk da človek vpliva, vetrovi so lahko resen problem  icon_haha icon_lol
Prijavljen

Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3105


Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #9 dne: 05. September 2008, 22:21:29 »

Da bi bil (samo) človek kriv za globalno segrevanje ozračja, ne verjamem.

Nikakor pa ne moremo trditi, da človek pri tem nima nobenega vpliva.

Mislim, da je sedajšnje globalno segrevanje v večji meri naravni proces, človek pa ga dodatno pospešuje.  shrug
Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: